Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terheléses EKG-nál milyen...

Terheléses EKG-nál milyen öltözetben kell lenni?

Figyelt kérdés

Az asszisztens csak annyit mondott, hogy vigyek egy kényelmes sporcipőt (szobabringáznom kell majd).

Alul a farmer maradhat? És főleg, felsőtest hogy lesz? Arra is lesznek téve tappancsok, úgy tudom. Fiútesómat kérdeztem, ő azt mondta, alul farmer, de felsőteste pucér volt, amikor tekert.

Nőnél hogy van? (Amikor ugye az ágyon fekszem sima EKG miatt, akkor felül meztelennek kell lenni).

Aki volt már terhelésesen, és nő, légyszi írja meg, köszi.



jan. 8. 13:25
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért írt ki vércukrot, amikor terheléses EKG-t írtam be:(
jan. 8. 13:25
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sajnos tavaly négyszer voltam terheléses EKG-n, nekem is tekernem kellett, melltartó minden alkalommal rajtam volt. Elképzelni sem tudom, milyen lett volna anélkül, lengő cicivel, így is épp elég bajom volt az egésszel. Például a szívultrahang-vizsgálattal, amit persze fedetlen mellkason végeztek.
jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Én is ettől félek, azért van "adottságom", de remélem, hagyhatom a melltartót magamon. (Amikor fekve EKG-znak, nem szokták engedni). UH nekem is megvolt, az még istenes volt.

Egy év alatt négyszer terheltettek, te jó ég...

Megkérdezhetem, hogy találtak Nálad valamit aztán?

jan. 8. 14:26
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, találtak, több mindent is, sajna. Van billentyűprobléma is, de a legszarabb, hogy "gyárilag" túl keskenyek a koszorúerek a szívem körül, ezért vannak olyan tüneteim, mint amikor valakinek a lerakódások miatt beszűkülnek a szíve körül az erek.

Nálad mi a probléma?

jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nálam egy rutin szemműtét előtti EKG-nál kiírta a gép, hogy anterior infarktus volt a múltban, kora ismeretlen. Fél évre rá kaptam időpontot a kardiológiára. Ott volt megint egy "sima" EKG, ugyanezt írta ki, csak képletekkel (doki mondta), de azt is mondta, hogy sokszor ír ki "hülyeséget" az a műszer. Akkor megcsinálta a szív UH-t is, és még 1 hónap, akkor mehetek a terhelésesre. Tünetem nemigen van, néha légszomj, néha fájdogál (csak kicsit és csak rövid ideig). Néha hirtelen elgyengülés, de pár perc alatt rendeződik. Körzeti doki mondta, hogy azért vizsgáltassam ki.

Sajnálom, hogy Nálad ezt találták, igazságtalan, amikor nem is "tettél érte", mégis ilyen elváltozás van:(( Mindenképpen jobbulást kívánok Neked.

jan. 8. 15:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, én is neked!

Hát, igen, kényes kérdés ez a "ketyegő kérdés". Tavaly sokszor voltam magam alatt emiatt, most igyekszem pozitívan hozzáállni a témához. Azért a "lábon kihordott" infarktus gyanúja sem játék.

Vigyázz magadra!

jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi, és Te is vigyázz magadra nagyon!
jan. 8. 15:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam terheléses EKG-vizsgálaton, futnom kellett, s előtte kifejezetten felhívták a figyelmemet, hogy olyan sportmelltartót viseljek vagy hozzak magammal, amiben könnyen tudok mozogni.
jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Köszi Neked is a hasznos infót!

jan. 8. 16:38
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Örök belső küzdelmet számomra a kétévente esedékes kardiologia vizsgálat. Bár a terhelesesen melltartoban lehetek, a sima EKG-t nehezen elem meg: meztelen mellkassal, szétterulo mellekkel, kiszolgaltatottan.
jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!