Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális a hirtelen anyajegyes...

Normális a hirtelen anyajegyesedés?

Figyelt kérdés

Hirtelen nagyon sok anyajegy jelent meg az utóbbi pár hónapban rajtam, a testem minden részén, arcomon is. Alapból összesen kb. 5 db volt rajtam, abból is az utolsó kb. 8 éve alakult ki. Most kb. még pluszban 10 db újult ki. Mindegyik sima felületű, kisebb méretű, nem viszketnek, de feltűnően sok jött ki, ezért aggódom kicsit.

26 éves vagyok, kreol bőrű, nehezen égek le, viszont az utóbbi nyáron szőlészeti munka miatt erősen ki voltam téve a napsugárzásnak. A karom és a nyakam megpirult eléggé a napok során.

Emiatt lehet ez a hirtelen anyajegyesedés most?

Érdemes lenne bőrgyógyászhoz menni?



jan. 9. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézesd meg őket, abból nem lehet baj.
jan. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes megnézetni orvossal.
jan. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a bőrgyógyász, tipikusan azokon a területeken jönnek elő anyajegyek, amiket hirtelen ér sokat a nap. Tehát nem a kézfejen, nem az alkaron, de, ha pl. tavasztól sokat vagyok kint ujjatlan, vállat és felkart szabadon hagyó felsőben, akkor ott igen.

Lehet, hogy nálad is ilyesmi van. De megnézetni persze nem árt.

jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
58%
Menj el egy szűrésre, ez ugyanis komoly melanoma-rizikófaktor.
jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!