Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért két színű a Doreta...

Miért két színű a Doreta 75/650 tabletta?

Figyelt kérdés
Egy kisebb része sárgás színű, a nagyobb pedig fehér. Gyanítom, hogy a sárga a tramadol, a fehér pedig a paracetamol.

jan. 9. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az csak felületi szinezoanyag, ami az összetevők között is pontosan fel van sorolva.

75 mg tramadol és 650 mg paracetamol a tömegarányokat tekintve sem lehet csak egy vékony felület.

Minden tablettának igyekeznek eltérő külsőt adni, hogy ne legyen összekeverhető. Nyilván lehetnek még így is hasonlók.

Bár én nem szedek semmit, de az idős rokonnak rekeszekbe adagolt tablettákat már én is megismerem, mindegyik más forma, szín, felület.

jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1-es, értem mit mondasz, de ránézésre az arányok tényleg megfelelnek 75/650 mg-nak. Az meg csak a pláne, hogy késsel szét is lehet választani a két különböző színű részt. Tehát szerintem nem felületi színezőanyag.
jan. 10. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!