Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől ilyen rossz a memóriám?

Mitől ilyen rossz a memóriám?

Figyelt kérdés

Rendkívül rossz a memóriám, nagyon alapvető dolgokat felejtek el folyamatosan. Pl nap közben, ha valaki megkérdezi, hogy mit reggeliztem vagy nem tudom megmondani vagy agyalnom kell rajta jó pár percet mire eszembe jut.


Volt, hogy rokonom mondta, hogy mit kapott tőlem 1 éve karácsonyra én meg már nem is emlékeztem rá, hogy azt kapta tőlem, megpróbáltam felidézni, hogy kiknek miket vettem és én kiktől miket kaptam, de semmi nem jutott eszembe, fogalmam sincs kinek mit vettem és ki mit kapott tőlem.


Van hogy olvasok egy jó könyvet vagy cikket, sokszor még aznap vagy 1-2 nappal később már kb semmire nem emlékszem belőle, alig tudnék belőle valamit felidézni, nem hogy részleteket.


De főleg időpontokra nem tudok visszaemlékezni, mint ha ellenék veszve az időbe pl volt, hogy orvoshoz kellett elmennem, mert volt egy tünetem ami már hosszabb ideje fenn állt, kérdezte az orvos, hogy mennyi ideje tart a tünet és képtelen voltam megmondani, hogy 1-2 év? Esetleg csak hónapok?


Ezek rendszeres dolgok és nagyon zavaróak, mert eléggé tönkreteszi az életem, beszélgetni se nagyon merek elkezdeni senkivel, mert mindenki azt hiszi, hogy hülye vagyok vagy hazudozok, mert sokszor nagyon másképp emlékszem eseményekre vagy arra, hogy kik voltak ott vagy az időponttal nagyon nem vagyok tisztába vagy a részletek nincsenek meg.


Egész életemben kb ilyen voltam, nem tartom magamat buta embernek, de nagyon zavaró ez, még így is sikerült ugyan elvégeznem egy egyetemet, de kb semmire nem is emlékszem belőle. Próbáltam már ginkgo bilobát is, nem használt semmit.


Elég stresszes életet élek, főleg az elmúlt párévben, önbizalmam/önbecsülésem kb nulla, rengeteget mobilozok, ami miatt elég sok inger ér, de nem gondolom, hogy ezeknek ekkora hatása kéne, hogy legyen. Vagy igen? Vagy mitől lehet ez? Valaki járt már hasonló cipőben? Mi segített?


23/F



jan. 10. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz.

Vitamin?

Foszfort tartalmazó ételek.

Gingko Biloba tea.

jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy vérszegény?

Pajzsmirigy alulműködés?

jan. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!