Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magasa a pulzusom es a...

Nagyon magasa a pulzusom es a vérnyomásom hogyan tudom őket levinni a norlmalisra?

Figyelt kérdés
16 eves vagyok es a pulzusom az 85-89 kozott szokott lenni nyugalmi allapotban a a vernyomasom az pedig 137 szokott lenni. Azt tudni kell h sok koffeint fogyasztottam kb 1-1,5evig de mar azért visszább vettem. Illetve dohanyoztam is de mar hetente kb 2-3 szál cigit szivok

jan. 14. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Kell feliratni dokival vérnyomáscsökkentő gyógyszert és ha szükséges plusz béta blokkolót.
jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Először is vegyél egy vérnyomás naplót és legalább 1 héten keresztül mérd a vérnyomásod meg a pulzusod napi 3x és írd fel abba az értékeket.

Ha megvan akkor fogd a naplót és menj el vele a háziorvosodhoz.


Egyébként a 85-89 es pulzus meg a 137-es vérnyomás nem olyan hű de magas. Az a koffein + cigaretta okozhatja simán. Célszerű reggel + délben + este megmérni. Álljon ebből a 3 mérés.

jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit sportolsz hetente?


Vegyél egy pulzusmérős karórát, volt egy haverom, akinek 180-190-ig felment a vérnyomása attól, hogy mérték.


Ha nyugalomban a pulzusod szintén ilyen magas, akkor lehet a vérnyomásod is ennyi, amúgy lehet csak mérési hiba.


Én elkezdenék sportolni, legalább heti 3-4 óra intenzív sportra lenne szükséged de akár eggyel több is, mint most már segítség.

jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha fokhagymát eszek az leviszi a vernyomasomat? Illetve a halolaj csokkenti a pulzusomat?
jan. 14. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizet iszol az segíthet
jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Köszönöm az elsőként beírt válaszom lepontozását. Tényleg kiba…… haszontalan valakinek azt mondani, hogyha magas a vérnyomása akkor ne kuruzsoljon meg ne jópofizzon vele hanem kezeltessek orvosilag. Tényleg mennyire haszontalan.
jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Felpontoztalak. Egy ember pontozott le, egy fel.
jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
5-ösnél a pont. Első lépésben valóban próbáld meg az elegendő folyadék-(víz!!)bevitelt.
jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!