Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami tipp rossz alvás,vagyis...

Valami tipp rossz alvás,vagyis inkább nem alvásra?

Figyelt kérdés

Párom nagyon rosszul alszik. Éjfél körül elalszunk, ő már éjszaka 2kor felkel és kb reggel 6ig vissza sem tud aludni. Felébred és jön megy, szenved egész éjszaka.. 7kor meg persze alig bír felkelni mert fáradt. Már én sem tudok aludni tőle. Mit csináljak, hogyan tudnék segíteni neki? Valami bevált nyugtató tea vagy bármi tipp valakinek?

Sajnos elég stresszes a munkája, biztos ez miatt van.



#alvás #rossz alvás #alvásvprobléma
jan. 16. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ja hát ha nagyon stresszes a meló akkor érthető. Már csak elkell dönteni, hogy megéri ez nektek.
jan. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizton igen, nekem is az miatt volt, de megtehettem hogy mikor már teljesen elegem lett ott tudtam hagyni, nagyon nehezen jöttem helyre! Altatót irattam, amit később elhagytam fokozatosan, néha egy pici nyugtató még azóta is elfér az életembe. Van pár lehetőség alternatív nyugtatókra is, nem sorolom fel neten ott van minden, a portól a cseppekig.
jan. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a gyógynövények nem fognak segíteni, a férjem átesett egy stresszes időszakon, vigyázzatok, mert jöhetnek a testi tünetek is. Sajnos egy kis nyugtató és pihenés kellene. Teljes inszomniám van, hasonlóképp kezdtem, tudom mit érez. Kibírhatatlan:-(((
jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy kicsit több infó nem ártana.

Gyanítom,h te nő vagy és a férfi párodról beszélünk.

Hány éves? Van-e valamilyen rossz szokása?

Iszik-e kávét,teát,alkoholt, energia italt?

Amikor felébred kimegy-e vizelni, hányszor teszi ezt?

Rendben van-e a prosztatája?

A rossz alvás minőségnek számos oka lehet és ezek -sajnos- egymást erősíthetik.

A szakorvosa a szomnológus aki lehet,hogy alvás laborba fogja küldeni.

Szóval több input adat kellene és még akkor se garantált, hogy ezen a felületen kapsz valami használható véleményt.

jan. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szomnológustól sokat ne várj, ha nem horkol simán altatót ad. Megjártam ezt az utat is.
jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, férfiról van szó.

41éves, kávét iszik, napi hármat. Alkoholt ritkán, energiaitalt egyáltalán nem fogyaszt. Nem megy ki wcre.

Ha alszik akkor nagyon ritkán horkol.

A munkát nem tudja hagyni, saját cég. Már tényleg attól félek, hogy ebből nagyobb baj is lehet. :(

jan. 16. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:
jan. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Valóban elég aggályos amit leírtál.

1. Én a helyetekben vennék egy nem gagyi okosórát aminek van megbízható alvásfigyelő monitora.

2. Az a 3 kávé elhagyható vagy lecserélhető koffein mentesre.

3.Nulla tea.

4.Meg kellene tudni, hogy nincs-e éjszakai magas vérnyomása. Ehhez 24 órás vérnyomás mérő kell amit az orvos tud adni (vagy vehető az omrontól egy egyszerűsített otthoni változat - night view 85e Ft)

5. Nem ártana az éjféli fekvést lassan előrébb csúsztatni.

6. A hálószoba legyen sötét,zajmentes és hűvös.


Gondolom az altatókra,nyugtatókra ebben a korban még nem akar rászokni,de időnként egy fél xanax (0,5mg/2) segíthet.

jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:) Az okosóra jó ötlet, nem is gondoltam rá!

Nyugtatókat kerülném ameddig lehet.., nem szeretném, hogy rászokjon és tényleg csak azzal aludjon el.:/

A 24órás vérnyomás mérőt is beszerzem! Köszönöm szépen a tippeket!

jan. 16. 22:25
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Bizony, a stressz. A stressztől a mellékvese kortizolt termel, a kortizol pedig nem engedi érvényesülni a melatonin nevű alváshormont. De ha rendszeresen 2 óra körül ébred, akkor ott a vércukor behintázása is közrejátszik. Étrend-és életmódváltás lesz szükséges, mert itt nem fog megállni a történet.
jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!