Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem káros a 3 hónap antibiotik...

Nem káros a 3 hónap antibiotikum? Aknéra

Figyelt kérdés
Szóval 2 éve már nem ittam antibiotikumot egyáltalán, most viszont DOXYCYCLIN antibiotikumot írt fel a bőrgyógyász, 3 hónapig kell inni, napi 2-őt, ez nem káros a szervezetnek? Probiotikum persze menni fog mellette
jan. 18. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
De... Én szedtem, pontosan úgy és azért, amiért neked felírták. Baromira káros szerintem, persze ezt nem fogja elismerni az orvos, aki felírta. Nekem lett miatta bajom (belgyulladas, immunrendszerem elég gyenge volt utána). Amúgy pedig a gluténmentes diéta szüntette meg a 10 eve fennálló pattanásproblemát. Amint abbahagytam az antibiotikumot, azonnal visszajöttek a pattanások, semmit nem segített, csak ártott a kúra. Ezután kezdtem a gluténmentes diétát. Ha mondom orvosoknak, h mi segített, többnyire nem érdekli őket, ugyanúgy fel fogják írni a következő páciensnek a hosszú antibiotikum kúrát
jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
De, az antibiotikum mindig káros is egyben. Ez nálad arra lesz jó, hogy nem fertőződik el, vagy ha már el van, akkor azt rendbehozza, de ahogy írta #1-es is,hogy ha nem változik semmi, akkor utána ugyanúgy visszajön, ergo önmagában ennek így nincs értelme.
jan. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs elfertőződve, 1-2 pattanásom szokott lenni, csak kiváncsi vagyok mi a hatása. És a diéta nem sokat ér sajnos.
jan. 19. 10:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugye mivel benzoil-peroxidot használok, ő eleve egy jó keralitizációs ágens, és segíti a pórusokban és a bőrön lévő C. acnes-t is "kimosni és elpusztítani", az merült fel bennem, ha ezt még egy belső antibiotikummal is megtolnám, lehet még szebb bőrt érhetnék el. Bár elgondolkodtató, hogy a retinoidok nem működnek nálam, hiába gyorsítják fel a sejtcserét, és valójában őket tekintik keralitizáció szempontjából a leghatékonyabbnak, a gyulladt pustule-papule aknéra nem nagy hatást tudnak gyakorolni. A diétáról meg ne is beszéljünk, valakinek beválik, valakinek nem
jan. 19. 10:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy a vényköteles retinoidok elég szépen felsértik az epidermisben lévő stratum corneum rétegét, ezért irritációt is eléggé okoz, de a BP meg se közelíti.
jan. 19. 10:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi azért a válaszokat, akkor inkább hagyom az orális antibiotikumokat, elég jó antibakterális a BP is önmagában, és elég is
jan. 19. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A diétát inkább példának szántam arra, hogy van, akinek ilyen egyszerű dolog segít. Az ételek közül több is okozhat problémát, nem csak a glutentartalmuak, de ennek már biztos utánaolvastál. Vércukorproblema, hormonális ok is gyakran van a pattanások hátterében, de a nem megfelelő folyadékfogyasztás (túl sok, túl kevés) is okozhatja. Sokan tapasztalják, h a túl magas B12 dózis (ha szeded tabletta vagy csepp formájában) is gondot okozhat ezen a területen. Szóval az okok elég egyediek. Nem vagyok szakértő, csak a sokáig tartó személyes érintettség miatt osszegyujtottem pár tapasztalatot. Nem tudom, ezek mennyire segítettek neked, azért is írtam le őket, hogy ha valaki később olvassa a kérdést, és kevésbé járatos a témában, legyen egy kiindulópontja és alternatívája, ha nem akarja az antibiotikumot vagy nem vált be
jan. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!