Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok ha tutira...

Miért nem fogyok ha tutira kcal deficitben vagyok?

Figyelt kérdés

21 éves férfi vagyok, 128 kg

Reggeli: Egy teljeskiőrlésű pirítóst eszem, egy tojással, paradicsommal.

Ebéd: 100g csirkemell, 200g gyorsfagyasztott zöldség mix párolva (brokkoli, répa, cukkini), 200g krumpli.

Vacsora: saláta 100g csirkemellel, energiamentes öntettel. Vizet 6 litert szoktam meginni, emellett reggel kávét, zsírszegény laktózmentes tejjel vagy növényi tejjel édesítővel.

Mozgásként fizikai munkát végzek, napi átlagosan 17000 lépés megvan, emellett 20-50kg súlyt cipelek folyamatosan. A nap végére 1000 kcalt ír az okosóra. Nem iszom, nem dohányzom.

Van amikor lemegyek pár kg-ot, de nem sokkal később visszamegy.


jan. 25. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Lehet hogy azért eszel mást is ezeekn kivűl nemde?



Pár hambuci meg pizza bebecsúszik ott szerintem


Mert ez amit leírtál kb 1500 kalória ha van

jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert a szervezeted azt hiszi, hogy vészhelyzet van, vigyázni kell a tartalékra, hátha nem lesz utánpótlás.

Ez nagyon durva diéta, vedd lazábbra, akkor hozzá mer nyúlni a zsír raktárakhoz.

jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1 kg zsír majdnem 8000 kcal. Ennyivel kell mínuszba menned egyetlen kiló zsír leadásához. Az azért nem 2 nap. Nem tudom, mióta csinálod, de a kalóroiadeficitet hosszú távon kell tartani a fogyáshoz.

És azért az alapanyagcserédnek megfelelő kcal-t be kellene vinni.

jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1 "Junk food"-ból gyakrabban egy 25dkg húsos gyros tál szokott becsúszni hétvégenként pihenőnapon, hambi-pizza havonta 1-2x abból is valami jobb minőségű kézműves.
jan. 25. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ilyen súllyal és ennyi mozgással ha csak ezeket ennéf amiket felsoroltál kb heti 2-3 kg okat fogynál az tuti


Tehát valószínűleg többet eszel mint amit itt leírtál

jan. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy napi példaétkezés, nyilván nem minden nap pontosan ezt/ennyit eszel, meg azért gyanús, hogy még emellé eszel valami mást is, különben nem tudom, hogy bírod egész nap talpon.


Kezdésnek 2 hétig írj fel MINDEN falat ételt, bármelyik kalóriaszámláló applikációval/weboldallal tudod vezetni minden nap, hogy az adott napon mennyit ettél. Egyrészt nemcsak a kalória számít, hanem a zsír, ch, cukor, fehérje mennyisége, minősége és aránya + ahogy írta valaki a hirtelen drasztikus kalóriadeficit ellentétes hatást vált ki, behúzza a féket a szervezet, mert vészhelyzetet detektál (meg 1500 kalórával csoda hogy nem esel össze ha egész nap kemény fizikai munkát végzel). És ahogy a 3-as írta: nem 1 hónap alatt szedted fel, nem 1 hónap alatt fog lemenni. Én erősen ajánlom, hogy menj el dietetikushoz, mert ez elég nagy túlsúly (bár magasságot nem írtál).

jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!