Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha 1500 a napi kalória keretem...

Ha 1500 a napi kalória keretem (így bőven deficitben vagyok), de valamikor edzem mondjuk 500kcal-nyit, és ilyenkor 2000kcal-t eszem, így ugyanúgy deficitben vagyok? És így olybá mintha 1500kcal-t ettem volna?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 20:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Olyan*
2021. márc. 30. 20:41
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

mennyi a bőven? 300-400, de nagyon max. 500 kalórián felül nem szabad deficitbe menni, mert nő az izomvesztés és egyéb problémák veszélye.

igen, ha 500 kalóriát lemozogsz, akkor ugyanaz, sőt, még jobb, mert mozogtál.

elvileg.

gyakorlatilag jobb nem visszaenni a teljes lemozgott kalóriát, mert mindig alábecsüljük, hogy mennyit eszünk, és túlbecsüljük, hogy mennyit mozgunk le, és elég nagy különbség lehet a végére.

de ezt kitapasztalod majd, hogy megáll-e a fogyás így vagy nem.

2021. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2

Köszi a választ!

2313 kcal kellene a Testtömegem megőrzéséhez. Nagyon kevés akkor ez az 1500 kalória?😬

Persze nem mindig eszem vissza, csak van hogy túllépem az 1500kcal-t,es akkor hogy ez jó e így hogy mozogtam😊

2021. márc. 30. 21:02
 4/15 anonim ***** válasza:

igen, ez elég sok. itt is érvényes a lassan járj, tovább érsz :)

én a helyedben növelném a bevitt kalóriákat akár 1800-ra is (ha már régóta deficitben vagy, akkor csak lassanként növeld, heti 50-100 kalóriával, mert esélyes, hogy már alkalmazkodott az anyagcseréd)

de mindenképp érdemes lassan növelni, így tudod figyelni, hogy valóban deficitben vagy-e még.

a másik dolog, hogy nem muszáj minden nap szigorúan tartani magad ehhez, persze ne szaladjon el a ló, de simán jobb egy olyan étrend, amit 80%-ban tudsz tartani hosszú távon, mint amit 100%-ban tartasz másfél hónapig és utána megőrülsz vagy feladod. a túl nagy deficit többek között ehhez is vezethet, hogy hirtelen farkaséhes leszel, és szerencsés, ha egy héten belül abba tudod hagyni az állandó kajálást.

szóval ez így jó szerintem, ahogy csinálod, hogy nem eszed mindig vissza vagy csak részben, csak valószínűleg úgy általában többet kellene enned.

2021. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 nagyon nagyon szépen köszönöm a segítséget!!😊

Igazából 1500 a keretem de ma is 1700-at ettem, tegnap 2000 volt, az előtti napokban 1500 körül

Ugy általában 1500-1800 kcal között eszem😊

Szóval ha valamikor nagyritkán 2000-ret eszek egy nap, még akkor is deficitben vagyok ugye?

2021. márc. 30. 21:20
 6/15 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit :)

igen, jó ez így, ne aggódj, simán nézhetsz heti átlagot is.

van akinek bejön, ha minden nap figyel arra, hogy pontosan mennyit eszik, de téged ez nagy eséllyel csak durván bekorlátozna.

pláne amíg eredményes, akkor minden rendben zajlik. de akkor se ijedj meg, ha majd megáll a fogyás (nem ismerem a céljaidat), tuti lesz ilyen és ez teljesen természetes. csináld tovább kitartóan, amit eddig és majd beindul (ha mondjuk 2 hónap eltelt és még mindig ácsorog, akkor érdemes igazítani a kalória-bevitelen).

2021. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 olyankor csökkentsem a kalóriát? Mennyivel?
2021. márc. 30. 21:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Igen, 1800-2000 körül is deficitben vagy. Ha tényleg 2300 a kereted. Ezt neked kell kitapasztalni, attól hogy egy netes kalkulátor azt írja, meg nem biztos. Jelentős eltérés lehet mindkét irányba.
2021. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 de így is ugyanúgy fogyni fogok?
2021. márc. 30. 23:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen. Az se jó, ha túl nagy a deficit, mert akkor belassul az anyagcsere, a tested pedig ragaszkodni fog a tartalékaihoz. Ezért nem jó pl koplalni. Sok ember itt rontja el, hogy azt hiszik, az étel ellenség, pedig nem az.
2021. márc. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!