Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a vizsgaidőszak "mellékhatá...

Ez a vizsgaidőszak "mellékhatása" lehet?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok, most lett vége az első vizsgaidőszakomnak. Elég nehéz tárgyaim voltak és nagyon sokat stresszeltem az utóbbi 2 hónapban, folyamatosan.

Tegnap volt az utolsó vizsgám, így most már lenyugodtam teljesen, de úgy érzem, mintha a "stresszes tüneteim" megmaradtak volna a szorongáson kívül. Hiába pihentem már végre, ugyanúgy kimerültnek érzem magam, a hasam is fájdogál picit, és "kiürületlenség" érzésem is van állandóan, pedig sokszor ment a hasam, igazából az összes vizsga előtt. Ezek miatt a közérzetem is fura és már kezdenek abszurd gondolataim lenni. Elég paranoiás vagyok a komoly betegségek gondolatától, hogy lehet, hogy sikerült "kialakítanom" egyet a sok stressztől.

Másnál is jelentkeznek ilyen panaszok ebben az időszakban? Lehet fura kérdés, de most elkezdtem kicsit aggódni, mert érettséginél nem így éreztem magam, vagyis ennyire nem lettek testi tüneteim utána.


Előre is köszönöm a válaszokat!



jan. 27. 03:27
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Keresd meg a baratodat (baratnodet) es szexeljetek vegkimerulesig. Az majd atsegit ezen.
jan. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én világ életemben a komolyabb vizsgáim előtt nem tudtam enni és durvább esetekben hánytam is. Mindenkinek mások a vizsgák előtti stresszes tünetei. Mivel konstans stressznek/szorongásnak voltál kitéve kb másfél hónapon keresztül, ezért a szervezetnek kell egy kis idő, hogy visszaálljon a normál kerékvágásba, nem megy ez egyik napról a másikra, mivel nem vagyunk gépek és sajna nincs rajtunk egy “vizsgadrukk” kikapcsoló gomb. Ha most így érzed magad, akkor ezt a maradék időt amid van, töltsd pihenéssel és szerintem pár napon belül el fog múlni, kétlem hogy bármi komolyabb bajod lenne. :)
jan. 27. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a stressz. A sok hasmenés eredményezhette azt is, hogy a kelleténél több ásványi anyag távozott a szervezetedből. Valószínűleg nincs semmilyen komolyabb bajod, ne aggódj. Vegyél valami multivitamint, meg vasat meg ilyeneket, szedjél be napjába egyet, aludj rendesen 8 órákat és egyél rendesen. Csinálj magadnak egy jó gazdag húslevest, abba elég sok minden van, nem hiába mémelnek rajta annyit, hogy mennyire jó másnaposan.
jan. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, 2-3 nap, mire lemegy ez, de aggodalomra nincs okod.

Mozogj, sorozatozz, menjetek el a többiekkel valahova stb. Használd ki ezeket a napokat a pihenésre. Eleinte nehéz, mert még nem engedted el, aztán jönni fog a megkönnyebbülés, hidd el.

jan. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Már jobban is érzem magam, valóban :)
jan. 27. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aludj sokat, egyél-igyál rendesen, és próbáld megtervezni, hogy hogyan csináld a következő félévet, hogy minél kevésbé menjen rá az egészséged a tanulásra. Ha nem is sikerül majd úgy csinálni mindent, ahogy kéne, legalább lesznek valami szempontjaid, hogy kevésbé merülj ki.
jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgaidőszak után 1 hétig biztosan nem voltam a bőrömben. 2 hónap kemény tanulás után. Fejfájás, szédülés stb. Adj időt magadnak. Sétálj, beszélgess, sok folyadék, pihizés, tévézés.
jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!