Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok elaludni hiába...

Nem tudok elaludni hiába lefekszem egyszerüen nem tudok maximum hajnal 5 fele vagy 6 és délután kelek fel nem tudom milehet a probléma az alvásommal valaki aki hasonlóan van így vagy volt jo lenne ha lenne tanácsa hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
jan. 30. 04:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Emésztési problémák?

Hogyan étkezel?

Hány órakor étkezel utoljára és mit?

Stressz?

Depresszió?

jan. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen mostanában elégé magányosnak érzem magam elszigeteltem magam a barátaimtol is pár hete nem is nagyon megyek sehova inkább itthon vagyok sőt az exemmel sem alakultak tuljól a dolgaim és csak ezen jár az eszem lehet ezmiatt nem tudok aludni
jan. 30. 04:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha délutánig alszol, akkor természetes is, hogy este nem fogsz tudni ismét aludni. Nem vagy te macska.

Először is, nappal ne aludj egyáltalán, a fáradtság majd segít este elaludni. Legkésőbb este 10-kor feküdj le, és ne nézz előtte izgalmas filmet, meg ne játssz a telefonoddal, mert ezek felpörgetnek. Nézz valami nyugodt műsort a tévében, félhomályban.

Másodszor, használj valami enyhe, recept nélkül kapható nyugtatót (pl. Nervenpflege) lefekvés előtt. Ha ennyi nem elég, akkor meg kérj a háziorvostól rendes altatót. Ha szükségesnek látja, akkor el fog küldeni szakorvoshoz is.

jan. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Energia ital vagy alkohol van?
jan. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedj gyógyszert!!!

Napközben ne aludj. Mozogj, dolgozz, csak pozitív dolgokra szelektálj.

Ne foglalkozz olyan dolgokkal, melyek lehúznak.

Jól fáraszd ki magad fizikailag.

Keress elfoglaltságot, ami mindig örömet szerez.

Ne tévézz. Olvass valami könnyű, szórakoztató könyvet.

Járj társaságba!

Alkohol, energiaital, sok kávé tilos.

18 h után már ne egyél.

jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az #5 jól összefoglalta mi a teendő.

Én (70+) csak annyit tennék hozzá, hogy vissza fogod sírni valamikor ezt az időt.

jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Életmód, pszichés állapotod mielőbbi módosítása.


Máskor keress rá itt a keresőben erre a témára. Számtalanszor le lett írva részletesen már, hogy mik lehetnek a gondok, bajok.


Informálódj, keress, olvass is.


5-ös kb jókat írt.

Annyi, hogy az este 6 után evés másképp van egy kicsit.

Ugyanis az este 8 órás lefekvési időre van.

Vagyis alvás előtti 2 órában ne edd magad dögire.

jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!