Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hullik annyira a hajam,...

Zalan0624 kérdése:

Miért hullik annyira a hajam, hogy 18 éves koromra már szinte alig van belőle?

Figyelt kérdés
16 éves koromban tapasztaltam legelőször a hajhullást, akkor nem foglalkoztam annyira vele, de eltelt azóta 2 év, és a fejtetőmön szinte alig van már haj, illetve a homlokom is kezd feljebb menni. Szedtem száz meg száz gyógyszert, vitamint, shampont, minoxidilt, semmi nem használt. Nincsenek rossz fogaim, a bölcsesség fogaimat kiműtötték mind a 4-et, szóval ez se lehet ok. Valaki aki esetleg hasonló gondokkal küzd? Bőrgyógyász azt mondta nem lehet vele mit tenni :/ (18/F)

#haj #hajhullás #hullás #tinihajhullás #miérthullikahajam?
jan. 31. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Laborjaid rendben vannak? Góckutatás esetleg?
jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Akkor menj másik orvoshoz, addig amíg valaki megtalálja az okát. Belgyógyásztati oka is lehet. Kezdd a háziorvosnál, majd ő tudja, hogyan tovább.
jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván lehet valami hormonális probléma, érdemes kivizsgálni (ha még nem volt). De sajnos az is lehet, hogy iszonyatosan rossz szerencséd volt ilyen téren... Nekem is van haverom, akinek 18-19 éves korára és a feje teteje már teljesen kopasz volt, pont úgy, ahogy anno az apjának.
jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez sajnos genetika is lehet, hogy attól hullik ki.


Volt egy kollégám akinek 20-22 éves korára teljesen kihullott a haja a feje tetején jó nagy tenyérnyi felületen és a homlokán is már szinte alig van neki. Oldalt meg a tarkójánál viszont még mindig sűrűn nő neki a haja, de hogy ne nézzen ki hülyén 3 hetente leborotválja inkább.


Őt is anno elküldték mindenféle kivizsgálásokra mert a családban ez nem volt jellemző még dédszülői ágon sem. Aztán kiderült hogy mindene rendben van vagy 3 éven át járt mindenféle kivizsgálásokra már komolyabb szintű professzoroknál is járt különféle genetikai vizsgálatokon derült ki hogy ez bizony genetika és valószínű egyik felmenőjétől örökölhette akármelyik ágról, és azért voltak olyan felmenők akiket még a nagyszülők sem ismertek igazán és lehet volt köztük egy erre hajlamos. De mindenki mondta hogy ez csak ettől lehetséges mert semmi olyat nem találtak ami ok lenne erre.

Ráadásul Ő családjában nagyon jellemző a korai őszülés, anyai nagyapja 30 évesen már erősen őszült és az anyukája is közel 40 évesen már ezerrel festette a haját hogy ne látszódjon hogy megőszült.


Szóval simán lehet csak genetika is ebben, és ezzel senki nem fog tudni kezdeni semmit.

Ebbe sajnos bele kell törődnöd.

Esetleg még genetikai vizsgálatot megpróbálhatod.

jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez színtiszta genetika.

Barátomnak 18 évesen még volt haja, 21 évesen gyakorlatilag már alig, de apja, tesója is ilyen kopaszodósak.

febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hajbeültetés segíthet ezen? vagy ha genetikai, akkor azután is hullana a beültetett haj?
febr. 28. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt, nem tudom, hogy segítene-e a hajbeültetés, azt viszont tudom, hogy nagyon sok nő kedveli a kopasz férfiakat. 😊
febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, az segíthet rajta, sokan azt csinálják. Csak az meg sajnos nem olcsó mulatság.
febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!