Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon tanácstalan vagyok pár...

Nagyon tanácstalan vagyok pár hónapja iszonyatosan hullik a hajam 18 éves vagyok és nagyon megvisel voltam teljes vérképen minden rendben volt pár éve van ételallergiára tünetem lehet az a baj? Most kértem időpontot megnézetni

Figyelt kérdés

2023. okt. 6. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak az nem derül ki, hogy a kérdező nő- vagy hímnemű-e.
2023. okt. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
🤷.
2023. okt. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem betegség,dolgoznak a gének.
2023. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hormonaidat is nézesd meg
2023. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nő vagyok
2023. okt. 6. 12:44
 6/9 A kérdező kommentje:

Kértem endokrinologiára időpontot

Meg ételallergia tesztre remélem kiderül mi lehet a baj addig is használom a bánfi hajszeszt de nem látok változást csomókba jön, ha száraz , nem vizes akkor egy fokkal jobb szedem a pharma nord vitaminját is

2023. okt. 6. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem pajzsmirigy alulműködésem van és nekem azért hullott a hajam (Nő vagyok) Szóval mindenképp menj el endokrinológiára. Csak tudd azt, hogy ha normális értéken belül is van, akkor is lehetnek tüneteid, ha magasabbak az értékeid. A TSH (pajzsmirigy hormon) minél öregebb az ember, annál magasabban is normálisnak számít. Ezért a "normális" a papíron sokkal magasabb, mint ami ideális egy 20-30 éves embernek. Ideálisan 1-2 között kellene, hogy legyen ilyen korban, szóval ha neked nincs is 5+-os (az szokott lenni a túl magas a papírok szerint), de mondjuk "csak" 3-4, akkor is lehetnek tünetek.
2023. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Az ételallergia jó lehet, ha csak 1-2 jön ki. Ha majdnem minden kijön, akkor valószínűleg allergiás vagy valamire, amit gyakran fogyasztasz (ilyen tud lenni pl a glutén, ami majdnem étkezésünkben benne van, de akár paradicsom, paprika, egyéb magyar kajálásban gyakran előforduló alapanyag) és az már kilyukasztotta a gyomrodat. Ilyenkor mikroszkópikus kis lyukak tudnak jelentkezni a gyomorban amin keresztül az ételek, amiket eszel be tudnak jutni a véráramba és a test persze megtámadja őket és antitesteket képez. Az allergia teszt ezeket az antitesteket nézi. Szóval, ha kijön kb minden kedvenc ételed, vagy minden, amit gyakran eszel, akkor valszeg ez a probléma. Ilyenkor lehet beszélni egy orvossal és vannak diéták, amivel ki lehet szűrni, hogy mit utál a tested.
2023. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Minden amit itt írnak a hozzászólók teljesen reális és azok miatt lehet, a vizsgálatok majd megmutatják, a hormonok is tudnak ilyen problémákat okozni. Sokaknak a pajzsmirigy betegség okozza, bár a páromnak is alulműködése van, mégsincs ilyen gondja, de én ahogy olvastam erről, nagy eltérések lehetnek, tehát van akinél már 4-es TSH-nál gond van, nálunk még 9-nél sem volt.
2023. okt. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!