Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy véreset...

Miért van az, hogy véreset érzek atorkomban? Tegnap elkezdet vérezni az orrom kb egy 10 pwrcig nem ömlöt csak ép, hogy és az elött meg a torkom fájt nagyon. Amuyg egy hapcizás következtetében kezdet el vérezni az orrom

Figyelt kérdés
Ma meg mióta felkeltem azota érzem a torkomon a vért és már idegesít nagyon meg mikor torokbol köpök fel krákogva akkor kicsit véres a köpésem?Beteg vagyok?:SSSSS
2010. okt. 24. 09:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon bevagyok pánikolva!!!
2010. okt. 24. 09:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ez sokáig, nem feltétlenül olyan rejtelyes vagy veszelyes, bar nem talaltak meg az okat, es 3-4 ev mulva elmulott. Az akkori vizsgalatokbol az informacioim:

A ver szarmazhat: gyomorbol(+emeszetöszervi dolgok, pl. nyelöcsö), tüdöböl, orrbol. A tüdöböl veszelyes, tbc, de ez nagyon-nagyon ritka, inkabb nagyon rossz higieniai körülmenyekben, ami Magyaro-on mar nagyon szegeny retegekben is alig fordul elö. Gyomor: sok sav felmarhatja, az onnan nyelöcsöbe visszaömlö sav a nyelöcsövet is, es van egy baci, aminek elszaporodasa miatt nagyobb lehet a savtermeles, es persze ilyenkor magatol ertetödö, hogy savtermelödest serkentö dolgokat javasolt kerülni. Mivel nalad valoszinüleg az orrverzes valtotta ki, es a szajüreg-orrjarat környeken a kapcsolat miatt magatol ertetödö, hogy a szajban is erzed, az izlelöbimbok miatt. A mensesemet mindig itt erzem elöször, a szamban veres izt. Valoszinüleg a menses miatti erzekenyseg következteben valami kisebb verzes elöfordulhat errefele is, amit az izlelöbimbokkal "izlelek", es ennyi az egesz. Egy tüsszentes is kivalthat orrverzest, ez is termeszetes. A hajszalerek gyengesege hajlamosithat kisebb verzesekre.

Szerintem jobban az egészség témakörbe való ez a kérdés.

Szoval ezzel sokaig el lehet lenni egesz jol, semmi hatassal nincs a mindennapokra, eppugy tudod vegezni a munkadat...stb, HA kisebb verzes. Nekem evekig mindennap parszor volt ez a veres iz erzes, neha vereset köptem. Kideritettek mindharom területen (gyomor, tüdö, orr) kisebb dolgokat, viszont ezek egyike sem okozhatta az orvosok szerint a tüneteket.

Mindenkeppen mielöbb menj orvoshoz:

-HA nagyobb a verveszteseg, verszegenyseg alakulhat ki.

-HA tbc-re gyanakszol.

Persze mindenhogy jo lenne kideriteni, mi az oka, igy ha "kevesbe sürgös" is menj el orvoshoz. Csak addig is nyugodj meg, ezert irtam le ezeket.

Majd ird meg legyszi, ha kiderül, vagy ha barmiben segithetek vagy kerdesed van, benezek ide.

2010. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,már nem érzwek véres ízt a torkomban.A házi orvos rutaskorbint ajánlot orrvérzésre
2010. okt. 24. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
A hajszálereket erősíti, ha megnézed a betegtájékoztatón, ezt is szedtem. :)
2010. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!