Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rengeteg anyajegy kezdet el...

Rengeteg anyajegy kezdet el terjedni a testemen egy par eve. Adig szinte egy sem vol. Jah es csak mikor angy meleg van akkor. Ez mit jelent? Valamijen borbetegsegem van?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tippelek: hofeher borod van, alig barnulsz max egsz. a szolit vagy nem birod vagy nem hat semmit.

az anyajegyek sok szoli illetve huzamosabb ideig eros napon valo tartozkodas utan jelennek meg.

nekem is ilyen borom van. tul keves a pigment, ezert nem barnulsz. a szoli a pigmenttermelest serkenti (amugy meg karos!!!!) de mivel nalig van pigment, eredmeny sincs.

sajnos ezen nem tudsz valtoztatni. ha genetikailag hajlamos vagy borrakra, akkor ebbol konnyen lehet az.

1. ne ulj delben a napon!!

2. hasznalj 30-50 faktoros naptejet es ne csak napozaskor hanem sportkor vagy ha sokat tartozkodsz kint napkozben.

3. az anyajegyeket 50es naptejjel kell kenni, de a deli naptol csak a ragtapasz vedi oket.

4. figyeld formajukat, szinuket. ha barmi valtozas valtozast eszlelsz, fordulj orvoshoz. a kidudorodo, nagy vagy sotet anyajegyek kulonosen problemasak. a tenyeren vagy talpon mindenfele anyajegy problemas lehet.

5. 1-2 evente men el dermatoszkopos vizsgalatra.


sajnos minnel tobbet ulsz a napon, annal tobb anyajegyed lesz. ezzel en is igy vagyok. ezt csak megelozni lehet. a barnulashoz a legjobb modszer az onbarnito. de amugyis, lassan a feher bor kezd az uj divat lenni ;)

2009. máj. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ja es a nagy, dudurodo anyajegyeket elvielg egyaltalan nem erheti nap!!!
2009. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom a tanacsokat.Amugy ovakodok a napon lettol amennyire csak lehet
2009. máj. 21. 20:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ez lényeges. Rajtam szinte semennyi nem volt, néhány éve mégis rengeteg lett főleg a mellem alatti részen /többnyire aprók/. Hallottam egy mondást viszont: akin sok anyajegy van, hosszú életű lesz. Persze ez csak akkor valósulhat meg, ha egyik sem lesz zabolátlan, nem kezd el nőni, más színű lenni, deformálódni, stb. Mert akkor bajt jelez.
2009. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
18 eves vok
2009. máj. 22. 05:25
 6/6 anonim válasza:
Hello! Én 27 vagyok és 1 éve hagytam fel a napozás/szolárium dologgal. Ahogy szépen fehéredtem ki úgy lett feltűnőbb a sok anyajegyem. Van vagy 100. (30kb a hasamon, 30-40) Na van köztük nagyobb és sok egészen pici. Voltam velük bőrgyógyászaton megnézegette a megnézni valókat és nem tapasztalt problémást. Viszont amit neked is tanácsolok, hogy kerüld a szoláriumot, kerüld a direkt napozást, én is ezt teszem, nem érdemes kockázatot növelni, fehérek vagyunk ÉS AKKOR MI VAN? Akinek nem tetszik az rasszista! :) Szép napot!
2012. jún. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!