Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vashiányos vérszegénységgel...

Vashiányos vérszegénységgel vénás altatás?

Figyelt kérdés

Most lesz egy egynapos nőgyógyászati műtétem, de a labor értékeim nagyon rosszak. A vasnak minimum 10-nek kéne lennie, nekem 2 van, a hemoglobin 120-tól jó, nekem 93. Még vagy 5 érték mutatja a vashiányos vérszegénységet és a b12 hiányt, ami nem meglepő, mert vega vagyok és nem pótoltam...

Tudom, hogy kellett volna figyelnem erre, most rajta is vagyok, de félek az altatástól, meg hogy egyáltalán ilyen értékekkel fognak műteni?

Tudom, hogy előtte úgyis az aneszteziológus fog dönteni, de hátha van itt tapasztalat, mire számíthatok?


febr. 5. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hemoglobin nem olyan rossz. Vérzés miatt lesz a műtét? Utána mindenképpen kell vaspótlás. Vagy ha más miatt, akkor is utána kell járni.

Jársz háziorvoshoz? Küld rendszeresen laborba? Kell vele foglalkozni, hogy mitől ilyen alacsony és pótolni kell.

Szerintem fognak tudni altatni. Nagyon sok hozzád hasonló van nőgyógyászati műtéteknél, hiszen sok nőgyógyászati probléma erős vérzéssel jár és akkor gyakoribb a vashiány is meg a vashiányos vérszegénység is.

febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vérzés, "csak" polip. 3 hete pótlom a vasat, de a helyzet egyelőre változatlan. Vérvételen nagyon rég nem voltam, és 3 éve nem eszem húst...

Tanuló leckének kitűnő, figyelni fogok ezekre.

Köszönöm a realizálást, valóban gyakori lehet ilyen műtéteknél a vérszegénység, csak nem lesz gond egy ilyen gyors rutin műtéttel.

febr. 5. 13:35
 3/7 qborka ***** válasza:
Én a műtétet megelőző este kaptam vért.
febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a táplálkozásoddal is összefüggésben van. Arra is figyelj oda, hogy mi hiányozhat és mit kell pótolni a hús hiánya amiatt.
febr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 qborka ***** válasza:

Ja, nekem tökéletes volt a vérképem azokban az években,amikor nem ettem húst.

Igaz,akkor 3 éven át pco miatt nem is menstruáltam, nem volt ami kivéreztessen.


Ha erős a menzeszed,esélyes,hogy attól vagy vérszegény, nem a húsmentes táplálkozás miatt.

febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon erős a menstruációm is, lehet attól is, de régebben nem voltam vérszegény ennek ellenére, vasból viszont mindig kevesebb volt, csak nem ennyivel.
febr. 5. 17:46
 7/7 qborka ***** válasza:

Régebben...de ha a méhed azota havonta " kivéreztet", kiürülnek a vasraktárak stb. Ha az erős mensi nem szűnik meg,akkor megmarad a vérszegénység.

Engem 91es hemoglobinnal kapartak, szerintem Téged 8s tudnak majd műteni.

febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!