Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben van értelme a...

Ilyen esetben van értelme a koleszterincsökkentőnek?

Figyelt kérdés

A koleszterin - általam ismert(!) - káros hatása az, hogy pakkokat képez az érfalon, ami bármilyen szív és érrendszeri gondot okozhat (stroke, infarktus, stb). Főleg akkor, ha valaki alkoholista, cukorbeteg, magas a vérnyomása, stb, mert a károsodott érfal kell hozzá.


A kérdésem. Ha nekem 28 évesen magas a koleszterinem (a megengedett LDL, "rossz" koleszterin kb másfél-kétszerese), de egészségesen élek, nincs magas vérnyomásom, nem vagyok cukorbeteg, nincs túlsúlyom, nem vagyok alkoholista, sportolok, és x évente nézetem az ereimet, akkor van értelme koleszterincsökkentőt szedni? Tehát ha nem kezdődik meg a plakkok lerakódása, akkor miért kéne szednem a koleszterincsökkentőt?


febr. 7. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

A koleszterin nem rossz, a koleszterincsökkentő gyógyszer viszont igen ártalmas.

MEgfelelő étrenddel, sok sporttal meg lehet oldani a problémát.

febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
49%

Minél hosszabb ideig van magas koleszterinszinted, annál rosszabb az ereidnek.

Ha nincsenek további rizikófaktoraid, az örvendetes, de azok hiánya nem semlegesíti a magas koleszterinszint hatásait, max. nem fokozzák tovább.

Mivel az egész egy megelőző kezelsés, alapvetően a “statisztikát kezeled”: ha szeded, és nem történik semmi, akkor sose tudod meg, hogy megtörtént volna-e vagy hamarabb történt volna meg egyébként.

Ha meg nem szeded, és 60 évesen kapsz egy szívinfarktust, akkor késő bánat. Ha nem szeded és 90 évesen végelgyengülésben halsz meg (és akár ez is megtörténhet, csak kisebb az esélye) akkor meg szerencséd volt - csak ezeket a kimeneteleket nem tudod előre.


Amire hagyatkozni tudsz, az a statisztika: minél hosszabb ideig volt minél magasabb koleszterinszintje valakinek, annál nagyobb az esélye, hogy érbeteg lesz.

Ennek alapján már el tudsz gondolkodni azon, hogy mit szeretnél elérni és mit elkerülni.


Mellékhatás: ha izomfájdalmat okoz, abbahagyod vagy csökkented az adagot és megszűnik. Ha kezdés után egy pár hónappal megnézed a májenzimeket és rendben vannak, akkor később sem lesz baj velük. A cukorbetegség kovkázatának pirinyónyi emelkedését pedig felülírja az érrendszeri rizikó csökkenése.

febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!