Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire normális hogy két...

Mennyire normális hogy két hetente van csak székletem vagy my egy hetente?

Figyelt kérdés

Székrekedéssel küzdök évek óta és sokszor több hétig nincs székletem..voltam vizsgálaton aztmondták előfordul és változtassak étrendet és szedjek gyógyszert,ezek meg is történtek de semmi változás..mit tegyek? Normális ez így? Néha nagyon faj a belem és a hasam

Fel éve szültem..terhesség alatt is borzasztó volt,sokszor véreztem es néha most is ha sikerül nehezen

Köszönöm a segítséget!



febr. 15. 19:35
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat elírtam

*Max egy hetente

febr. 15. 19:35
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és aranyerem is van évek óta
febr. 15. 19:36
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem normális, natúr boltban kapható kamilla-krém avval kellene kenni olyan 500-ft környékén van
febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Örulj neki hogy nem is kell:)
febr. 15. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Ismerősömnek hasonló baja volt,ez segített:

Minden este lefekvés előtt iszik 1 pohár szennalevél teát, reggel éhgyomorra zabpehely/muzli joghurtban vagy kefirben elkeverve eszik.

Mióta ezeket megeszi, megissza, minden nap van széklete és nem kell hashajtot szednie.

febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na a 14-es is a szennalevél hatóanyagot hozza fel. Ugyanúgy, mint a szűztea készítményt, amit mondtam. Szerintem ezek valamelyike vagy felváltott kombója meg fogja oldani. Az aranyeret meg inkább a proktológus tudja.
febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire sem normális. Az eredetileg is renyhe bélműködésre a terhesség, majd a szülés utáni laza hasfal még rátett egy lapáttal.

1.,Próbálj több rostot enni, és sok vizet inni hozzá.

2.,Egyél olyasmit, ami puhítja a székletet /pl.1-2 kanál szilvalekvár/

gyümölcsök

3.,Csinálj rendszeresen hasizom-gyakorlatokat.

4.,Ha picit is van székelési ingered, menj Wc-re, próbálkozz. Ez evés után

szokott jelentkezni, "megmozdul a hasad". Azért fontos, hogy ne várj

erősebb ingerre, mert a székletből a nedvesség visszaszívódik, ezért

kisebb lesz a térfogata, besűrűsödik, és utána már nem jelentkezik az

inger.

5.,Ha mindez kevés, akkor vegyél a patikában glicerin kúpot. Az

átmenetileg segít, hogy puha székleted legyen.

Próbálj napi rendszerességre szokni.

febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Rendesek vagytok! Mindent megteszek!🙂
febr. 16. 01:40
 9/10 anonim válasza:
A szennateát meg a Ricinus olajat és társait felejtsd el, régebben ezeket én is próbáltam olyan mintha nem is használtam volna őket, semmit nem ér,ha ilyen durva székrekedésed van hogy hetekig nincs széklet akkor irány a gyógyszertár és hashajtó.Meg ez is hülyeség hogy naponta 3liter vizet megiszol nem lesz jobb, sajnos aki krónikus székrekedéssel küzd az csak hashajtóval fog wécézni.
márc. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9# Nincs igazad! Aki krónikus székrekedéssel küzd, annak az életmódján kell változtatni. A hashajtó csak alkalmankénti megoldásnak jó, rendszeres használat esetén egyre renyhébb lesz a bélműködés.
márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!