Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem tudok...

Szerintetek miért nem tudok magamnak parancsolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy problémával fordulok hozzátok, ami gyerekkorom óta velem van. Tervezek pszichológushoz is menni (nem ezért de ezt is felvetni) de addig is hátha van valakinek ezzel tapasztalata, illetve tanácsa hogy oldotta meg.


A lényeg az, hogy gyerekkorom óta nem tudok egyszerűen magamnak megálljt parancsolni. Akaratos vagyok és amit kitűzök célul, azt azonnal meg kell szereznem. Legyen ez egy tárgy, egy állás, egy étel akármi. Néha jól jön az életemben ez a céltudatosság, sokszor azonban megkeseríti az életem. Például a legzavaróbb az étkezés. Az a típus vagyok aki képtelen beosztani mondjuk egy csomag chipset pár napra. Ha veszünk otthonra párommal 2 zacskó chipset meg 1 tábla csokit a heti bevásárlásnál, akkor konkrétan azonnal meg kell mindent ennem. Még szerencse, hogy nem vagyok hízékony típus, mert már biztos elhíztam volna…

Rohadtul szégyellem ezt, egy disznónak érzem magam, mikor így viselkedek. Minden nap azt érzem kell valami snacket ennem (chips, csoki) mert különben mintha nem laktam volna jól aznap… nagyon furcsa. Sosem jöttem rá ez mitől van.


A másik, hogy például nincs karácsonyi listám mit szeretnék, mert mindent azonnal, aznap meg kell vennem ahogy kitalálom. Ez egy fokkal jobb, itt vannak epizódjaim, egy időszak mikor a takarítószereket tárazom be ezerrel, egy időben a sminkeket stb. De kb mint egy függőség, ha nem is veszem meg helyben a terméket, addig gondolkodok rajta míg otthon meg nem rendelem. De mondom, ez egy fokkal jobb, mert ez időszakos. Vannak nyugis időszakok, mikor nincs ez az érzés.


Még soha senkinek nem meséltem ezekről az idegesítő dolgokról, de nagyon szeretnék tanácsot kapni mi okozhatja ezt, és hogy tudnék ezen javítani. Nem akarok így élni ezekkel a hülyeségekkel együtt.



febr. 16. 01:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg kényszer, de jó, hogy felismerted.


Chips nélkül én sem lakok jól, ezt meg függőségnek hívják. Nekem csak ez az 1 van (nem is dohányzom), de ez durván.

febr. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanam, hogy akaratossag, inkabb annak pont az ellentete... akaratgyengeseg. Az etelek eseteben az akaratgyengeseg az, ha az osztoneid kerekednek felul, mikozben tudod, hogy ez nem helyes... Illetve a kenyszeresseg talan jobb szo ra, amire #1 is gondolt.
febr. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kényszeresség, függőség. Nekem a kávéval meg a csokival van ilyen. Sikerült magamon egészséges szintre ledolgoznom, apránként és kis lépésekben.

Pl már annyi kávét megittam, hogy fájt a gyomrom mégis kívántam. Sikerült a napi 4-5 kávét 1-2-re lecsökkenteni, ez könnyebben ment, hiszen a gyomrom jobb lett.

De a csoki! Ha egy tábla csokit megvettem olyan nem volt, hogy hagyjak belőle, mindet meg kellett enni, ha eltettem akkor szenvedtem, hogy tudom hogy ott van a fiókban és muszáj megenni. Szóval kis lépésekben szoktattam magam ahhoz, hogy rögtön azonnal és mértéktelenül bánjak ezekkel a dolgokkal. Szerintem ez szeretethiányból fakad, így próbál az ember kompenzálni. Amint tudatosan elkezdesz ezzel foglalkozni, változtatni fogsz tudni rajta, persze az első lépések a legnehezebbek, utána egyre könnyebb. Ezzel párhuzamosan pedig a kiváltó okokat is fel kell tárni és azon dolgozni. A függőségek kiváltására pedig jó alternatíva a sport, séta a szabadban, meditáció stb.

febr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!