Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Itt a gyakorin miért szólják...

Itt a gyakorin miért szólják le sokan a szemtorna módszereket, amikor més sok optikus vagy más szemészeti stb oldalon is ajánlják? (NEM LÁTÁSJAVITÁSRA)

Figyelt kérdés

Szóval rákerestem, hogy szemtorna , van is pár kérdés hogy ér e valamit stb... a magukat szakértőnek irók szinte mindbe megjelennek, hogy semmit se de legalább nem árt meg ilyenek. (az én egyik kérdésemnél is jött ilyen ember), Mire fel, mikor a gugliba ha beirjuk, hogy szemtorna számtalan találatot ad a kereső szemészeti vagy optikus oldalakat amik ajánlják. (nem nem látásjavitásra, hanem a monitor előtt ülőknek satöbbi. [link]


itt van 1 ilyen , ez nem holmi fórum stb cikk egészségügyi oldal cikke egy szemészorvos aláirásával. Tehát nem értem azokat akik itt a gyk-n azt irják hülyeség stb.


febr. 18. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

A szemtornát javasló "szemészek" meg "optikusok" nem azok, csak reklám miatt nevezik így magukat.


Ha én most azt állítom, szemorvos vagyok, akkor hogy tudod ellenörizni? A neten található oldalak többségénél sincs bizonyítékod rá, csak az, hogy az adott oldal azt állítja!

febr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
De a szemedet állandóan használod, minek annak torna? Egyébként kis felnőtt korában tesóm csinálta, semmit sem használt, ugyanúgy voltak problémák vele.
febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1 es bocsi de baromság amit irsz, direkt 1 komoly orvosi oldalt linkeltem talán az egyik legismertebb, ott a doktornő neve fél perc alatt gugliba megnézheted, hogy orvos, gondolom hülyeséghez nem adja a nevét. íííí


2es olvass el egy ilyen cikket pl amit linkeltem világosan leirják , autó vezetésnél, számitógép tv miegyéb egy merev pozicióba tartja a szemizom a szemet. EZÉRT.

"Egyébként kis felnőtt korában tesóm csinálta, semmit sem használt, ugyanúgy voltak problémák vele." ha rendes szemészettel foglalkozó oldalon nézed , nem is azért ajánlják mert dioptriákat javit a szemen... olvasd el a cikket amit betettem.

febr. 18. 16:49
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért kell torna amiért az összes izmunkat tornáztatjuk.

Hogy precízen működjön, úgymond fokozatmentesen, minden állapotban. Akkor látsz mindenfele tisztán.

Nekem használt és emlékszem, már kiskoromban is jól esett.


Azért tagadják itt, amiért az albérlet forum tele van főbérlővel, akik arra várnak, hogy megírják milyen nehéz albérlethez jutni.

Vagy a millió kőműves itt, aki szerint az összes amerikai, magyar csináld magad videók egy nagy kókler munka utánzat.

febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
"A neten található oldalak többségénél sincs bizonyítékod rá, csak az, hogy az adott oldal azt állítja!" mint ahogy arra se ha itt valaki azt irja ilyen meg olyan hozzá értő és nem segit, én inkább hiszek a netes oldalon a cikk szerzőnek aki után a gugliba utána lehet nézni, hogy igen valódi szemészorvos.
febr. 18. 16:57
 6/13 A kérdező kommentje:
4 es nekem is segit, én mozgássérült vagyok súlyos,, csak a géppel tv-vel telóval tudok szórakozni (nagyjából), én érzem hogy jobb a szemem ha néha pl a négy irány gyakorlatot csinálom, "frissebb" vagy ilyesmi. Gondolom mert mozog...
febr. 18. 17:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Megelőzvén a belémkötést a segit, azt nem úgy értem, hogy 3 dioptriát javult a szemem,, hanem pl a szrmtakarós után élesebben látok kicsit úgy érzem megpihent a szemem, a 4 irány mozgásosnál meg amolyan kellemes mozgott 1 kicsit érzésem van.
febr. 18. 17:12
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

A legjobb, ha mozgó autót bámulsz amikor elmegy melletted fejmozgatás nélkül.

Szemtengelyferdülés esetén meg simán lehet látni, ha koncentrálsz pár másodpercre helyreáll.

A szemüveggel csak lustul a szemed.

Mivel reggel még jobban látsz, délután már elfárad amikor elmész szemészhez és olyan szemüveget ír fel, ami arra ösztönöz, hogy ne használd reggel se az izmaid.

febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy a szemüveg árthat ,, nekem is van érdekesen látnék nélküle.
febr. 18. 18:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a látás nem javul tőle - és persze nem is azért romlik, mert valaki nem szemtornázik - akkor mégis minek csinálni? Így pont annyit tud, mint a perecevés vagy a hátvakarás.
febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!