Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ennyire székrekedé...

Mitől lehet ennyire székrekedésem?

Figyelt kérdés
Oké, mindig is küzdöttem székrekedéssel, 42 éves vagyok, és emlékszem tizenévesen is már aloe verát ittam és hasonlók, mert sosem volt jó. De már kezd elegem lenni. Lényeg, hogy pár hónapja abbahagytam az altató szedését, amit 6 évig szedtem, nagyjából azóta rosszabbodott ez a dolog, bár lehet hogy semmi köze nem tudom. Aludni azóta se tudok csak 3-4 órát, így pár naponta továbbra is szedem az altatót, eddig naponta szedtem. Szóval amiket teszek: próbálok sok zöldséget gyümölcsöt enni, van hogy ez csak napi 1 banán, de valamennyit próbálok mindig. Zöldséget is. Szoktam szedni ilyen rost komplex port is néha, hogy rásegítsek a rost bevitelre. Ezt kb 2 hetente egyszer. Iszok aszaltszilvalét, 1 hónapja. Ettől az első 2 hétben minden nap volt székletem, a következő 2 hétben 2 naponta, most pedig már 3 napja semmi. Szoktam enni heti 2-3x kefirben elkevert őrölt lenmagot, 1-2 evőkanállal. Ezek mellett aránylag normális a többi étkezésem is, reggelire vagy gyümölcs vagy valami péksüti, délben főtt étel, délután is eszek még valamit, közte néha csoki, szerintem aránylag ok. Heti 2-3x mozgok, vagy jóga, vagy ellipszis tréner, múltkor úszni voltam. És egyre rosszabb az emésztésem.. komolyan nem értem, mi lehet a baj..?
febr. 20. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Útifűmaghéj, DM-be kapható..próbáld ki
febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

szenna tea

a zöldséget nyersen

sok víz!!!

febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Szia,


Krónikus székrekedés lehet ez.

Inni sokat iszol? Kizàrólag vízre gondolok. Akinek ilyen nehezen megy a székeles minimum 2,5-3 liter vizet meg kell inni. Banán, csoki nem a legjobb vàlasztàs, de tudom, hogy jól esik meg fincsi. Nem tudom mennyit fogyasztssz, de próbàlj minél kevesebbet. Szerintem heti egy szelet csoki nem gàz.

Meg lehet dokihoz is elkéne menni. Lehet csak egy bélmotilitss zavarod van es arra van egy nagyon jó gyógyszer! De szerintem mivel azt írtad 42 éves vagy lehet egy tükrözésre elküldenek. Amitől ne ilyedj meg. Én 28 éves vagyok, emésztési gondok miatt volt nemrég gyomor és vastagbél tükrözésem. Kellemes csalódas volt. Debrecenbe a klinikàn csinàltàk. Vastagbéltükrözeshet kaptam bódítót. Úgy kiütött semmire nem emlékszem. Kb 20p volt öltözéssel mindennel. Estig aludtam egy jót 😂

Azért is lenne ez fontos, mert azt mondod fiatal.korod óta van ez. Na most, ha mindig ilyen nehezen megy a dolog, akkor neked sokàig van a beledben a végtermék, amiről tudjuk, hogy tele van mèreg anyaggal. Szóval nem àrt az a vizsgàlat. Ha minden ok, kapsz egy jó kis gyógyszert.

febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Ahhoz hogy könnyű és erőltetés nélküli legyen ahhoz,jó epeömlés kell ezt kell megérteni ahhoz hogy epe termelődjön olaj , zsír kell hiába iszik valaki bolti tejet vagy kefirt abban nincs zsír mert pasztör tejből készül tartósítóval .Pontosan zsír molekulák hiányoznak belőle el kell sétálni a piacra venni disznó zsírt vagy étolajat , egy próbát ajánlok egy pohár aludttej persze termelői tejből, egy evőkanál olaj bele egy kis só , bors meg ami szem-száj ingere pirítóssal . Tessék várni a hatást .
febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kb 1.5 liter vizet iszok naponta, plusz a többi folyadék, leves, gyümölcslé. Fogyasztok zsírt, szerintem elég sokat, eleve zsírral főzök, szeretem a bacont, azt is sokat eszek. Egyébként vannak periódusok, amikor egész jól rendbe jön ez a dolog nálam, de most feltűnően rossz és nem értem mért. Úgy rossz, hogy odafigyelek mindenre, mivel nemrég előjött az aranyerem is (most múlt el), és emiatt nem akarok erőlködni, de basszus bármit csinálok nem javul, sőt romlik. Attól félek hogy valami betegségem lett..
febr. 20. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
zsírt folyamatosan kell enni , anno az eleink a napot indították evvel így .
febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most én nem említettem az elején, csak a kefírt meg a többit, de hidd el, minden nap eszek zsírt. Egyáltalán nem kerülöm, olajat is szoktam, igaz azzal nem főzök, de hidegen sajtolt olajokat szoktam tenni salátába pl.
febr. 20. 19:29
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Csoki, banán fogósak, azt hagyd ki!

Nem mindegy az elosztás sem.

Meg reggel mindig legyen időd próbálkozni.

febr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

1.5 liter víz..., azt 3 literre emeld!

Reggel éhgyomorra igyál egy nagy bögre meleg vizet, ne forrót, de jó meleget. Ezt amúgy érdemes állandóan csinálni.

febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké köszi a tanácsokat
febr. 21. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!