Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Térdfájás de csak akkor ha...

Térdfájás de csak akkor ha futok, mitől lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el ismét futni, a kondi termi edzést akartam kiegészíteni valamilyen szabadtérivel (nincs rajtam súlyfelesleg, azért kezdtem el futni mert mindig is élveztem), ennek megfelelően nagyon lassan kezdtem felépíteni a kilométereket, januárban jutottam el arra a szintre, hogy letudok futni 10km-ert bármilyen különösebb erőfeszítés nélkül. Mindent úgy csináltam ahogy kell, minden futás előtt bemelegítettem, nyújtottam, futás után is nyújtottam, a cipőmet egy szaküzletben számítógépes vizsgálat után választottam ki.


Az egyik futáskor aztán az elejétől kezdve elkezdett fájni az egyik térdem, ami folyamatosan fokozódott pár pillanat után pedig olyan szintű fájdalom volt az egész térdkalácsomban, mintha késsel szurkálnák belülről majd megálltam, és inkább hazasétáltam, de akkor már séta közben is fájt.


Rákerestem külföldi fórumokon, YouTube-on, hogy mi lehet a gond, egyértelmű választ nem kaptam, de egységesen mindenhol a nyújtást, hengerezést, comb és farizom erősítést és a pihenést írták elő. Ezt csináltam 2 hétig én is, minden második nap nyújtottam, hengereztem, heti 1x erősítettem, ezen folyamatok közben soha nem éreztem fájdalmat, ezen felül megemeltem a vitamin bevitelemet, és elkezdtem porcerősítőt is szedni.


A térdem séta, lépcsőzés közben, vagy bármilyen egyéb helyzetben teljesen fájdalommentes, guggoláskor kattog ami nekem teljesen fura volt 26 évesen, de guggoláskor sem fájt.


Ezért ma ismét megpróbáltam olyan 2,5 hét után a futást és egy picit sem lett jobb, pár lépés után teljesen lebénítja a fájdalom a lábam, behatárolni sem tudom, mert az egész térdkalácsom fáj. Amint megállok elmúlik, ugyanúgy tudok fájdalom nélkül sétálni, lépcsőzni, bármit csinálni, és amint elkezdek futni egyből jelentkezik az az elviselhetetlen fájdalom a térdemben.


febr. 21. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet csináltatni egy diagnosztikát a lábad terheléseloszlásáról (valszeg. van olyan sportbolt, ahol csinálnak ilyen), és lehet, hogy érdemes olyan cipőt venni, ami hozzád jobban passzol.

Ezen kívül próbálj térdszorítóban futni.

febr. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!