Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 4-4,5 mg frontin már...

Napi 4-4,5 mg frontin már károsítja a májat, sok?

Figyelt kérdés
2-3 hónapja eszek ennyit, előtte 3 körül volt. Fél évig. Előtte nem ettem soha.
febr. 21. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyből 3-al indítottál? Ki irta azt fel neked?

Mindig a legkisebbről indítanak: 0,25-ről indítanak majd azt emelelik 0,5-re és csak utána jön az 1 mg


3 mg sok az orvos szerint is, nem feltétlen tesz az jót már nemhogy a májnak hanem semminek sem benned

Bár az az igazság, hogy nekem is évekig elég volt a 3mg aztán egyik pillantról a másikra már nem

Így én is elkezdtem 4,5mg-ot szedni de az sem volt elég már a végén 1-2 hónap után azt is megszoktam


Ezt az első phszihiáterem is elmondta, hogy nagyon ne menjünk bele a Frontin témába mert nem lesz megállás ha nagyon belemerülünk


A Frontint megszokja az agy egy idő után olyan, mintha be sem vennéd

Vannak már olyanok akik 6mg-ot szednek pedig 4,5mg a plafon annál többet nem szabad bevenni és felírni sem aztán úgy szoktatták le őket életveszélyes tevékenységükről


Ilyenkor a phszihiáter orvos ha már a maximális 4,5mg alprazolám sem elég akkor általában befektetnek phszihiátriára és ott fognak adni valamit helyette

(jó kérdés mit, nálam amit én kaptam elég rosszul jött le. Full maradandó felhúzott idegbeteg lettem tőle hiába nem szedem, ha meg szedem akkor neurológiai problémák jönnek elő, kissé félre lettem kezelve nyilván vagy valami allergiás ütközés lehet az agyamban tőle)

febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Háziorvos. Alkoholelvonásra. 140 kg vagyok, szóval az 1 mgot se nagyon éreztem meg, az elején se....
febr. 21. 18:44
 3/7 A kérdező kommentje:

A legelső 1 mgot se éreztem nagyon erősnek...már az elvonás után se...0,25 biztos hogy kevés lett volna.


Amúgy egész jól elvoltam egy ideig 3x1 mg adaggal.

febr. 21. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Az tök jó, alkoholtól megszabadulsz és most majd gyógyszerfüggő leszel. vagy már vagy. Nem volt más megoldás?
febr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt már több helyen is láttam / hallottam, de alkoholmegvonás esetén miért írnak fel szinte kivétel nélkül mindig nyugtatót?
febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig nyugtatót, carbamazepint (Tegretolt is) szoktak adni alkohol-elvonásra. Szorongásoldóból meg inkább Rivotrilt, mert annak görcs-megelőző hatása is van (epilepszia, ami előfordul megvonásnál).
febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
4: ez még mindig kevésbé káros mint az aktív alkoholizmus. A fél ország szed valami pszcihoaktív gyógyszert....
febr. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!