Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aggódnom kellene, hogy az...

Aggódnom kellene, hogy az elmúlt fél évben már másodjára estem majdnem össze egy hirtelen jövő erős szédülésérzettől?

Figyelt kérdés

Mind a kétszer ugyanaz történt. Felébredtem este, elmentem a mosdóba és ahogy álltam a fürdőszobában, a semmiből rám tört egy borzalmasan erős szédülés érzet, a lábaim alig bírák megtartani a testemet és kb rohannom kellett vissza az ágyba, hogy ne a földön essek össze. Az ágyban feküdve 1-2 percen belül elmúlt a dolog. Kicsit olyan érzés volt mindkét alkalom, mint amikor megszédülünk a hirtelen felállástól, de annál egy nagyságrenddel erősebb és kellemetlenebb volt mindkét alkalom. Ráadásul nem is az ágyból felállva tört rám a dolog, hanem kb 1 perccel később.


Magas a vérnyomásom, amire telmizartánt és nebivololt szedek, így a 24 órás vérnyomás mérő szerint normálisak már az értékeim, de a szélsőséges kilengésekre mindkét irányba érzékeny vagyok. Emellett pantoprazolt és egy koleszterincsökkentőt is szedek, ha esetleg valaminek ez lehet mellékhatása.


Az első alkalommal nem gondoltam túl a dolgot, mert éppen beteg voltam és lázas, de tegnap este tényleg a semmiből lettem rosszul. Ezzel érdemes lenne felkeresni a háziorvost?


28/F


febr. 24. 16:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva 1-1,5 évvel ezelőtt jött rám először hasonló rosszullét, akkor biciklizés közben. Akkor annak nem tulajdonított különösebb jelentőséget az orvosom, amikor megemlítettem neki.
febr. 24. 16:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Meniere szindrómára keress rá. Belső fül egyensúlyérzékelő központjának zavara.
febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ebbe szerintem beletaláltál, mert a tüneteket végigolvasva kb 100%-os az egyezés. Köszi a választ!
febr. 24. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Szívesen!
febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Forgó jellegű volt a szédülésed vagy csak mindjárt összeesek érzés? Mert ma én is produkáltam hasonló csak a klotyón ülve. Velem forgott a világ. De elmúlt a helyszínen kb 15 mp múlva.

Ha nem forgó jellegű akkor nem lehet, hogy leesett a vérnyomásod mert hírtelen keltél fel az ágyból?

ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Régen volt már, de szerintem forgott a világ körülöttem. Azóta nem fordult elő.
ápr. 25. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a választ
ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!