Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy van az,hogy falun,vidéken...

Hogy van az,hogy falun,vidéken a természetközelben,ahol sokkal frissebb a levegő,szinte ugyanannyi szív,érrendszeri vagy daganatos beteg van mint a szennyezett,egészségtelennek mondott nagyvárosokban?

Figyelt kérdés
Én élek mind két közegben és falun is rengeteg fiatal,középkorú hal meg rákban,infarktusban. Nyílván tuduom,hogy a friss levegő még nem minden,viszont elenyésző különbség azért lehetne!De nincs!

márc. 1. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Forrás?
márc. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A forrás a személyes tapasztalatom.
márc. 1. 12:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Költözz az ún. Kék Zónákba, ahol STRESSZ sincs. Hanem az emberek leginkább önellátóak. Egyrészt hogy ne kelljen multiknál stresszes munkát végezniük. Másrészt a nyers ételek egészségesek is.

Mikor a szüleim falu széli házában önellátó voltam, úgy éreztem Csernobilon is végigmehetnék, mert a testem öngyógyító képessége kiváló.

Napjaink modern nagyvárosában steril környezetben de a stresszt okozó válság és háborús események miatt meg betegeskedem.

márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én vidéken falun élek a friss levegőn (kb 3.000-es lélekszámú) 39 éves vagyok de rengeteg velem egyidős ismerőseim vagy a 40-es 50-es korosztály már rég meghalt az évek alatt. Eleve kevés a 80-an éves idős korosztály, mert nem is élik meg azt a korosztályt.

Ha kinézek a temetőbe a kilencvenes évektől elkezdve 2024-ig a sírkövökön rengeteg 40,50,és 90%-ban 60 év környéki emberek haltak meg. Szerintem ez nem nagyon oké.

márc. 1. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert konkrétan a friss levegő (ami vidéken sem olyan friss egyébént, télen pl. szennyezettebb is lehet mint a városokban a sok "mindent égessünk el a kazánban" fűtés miatt) vs durván szennyezett városi levegő elsősorban konkrétan a légzőszervi megbetegedések, tüdőrák stb. kapcsán lehet főleg indikátor.


A szív- és érrendszeri panaszok, érszűkűlet, agyvérzés, szívinfarktus (mindkettő érrög tulajdonképpen) + egyéb rákfajták, azok sokkal inkább az egyén életmódjától (a genetikán túl) függnek, úgymint étkezés, testmozgás, dohányzás, alkoholfogyasztás, alvás, pihenés, stressz, mentális állapot stb. - na ezek pont nem jobban vidéken, sőt.

márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A zajszennyezettség is nagyobb egy városban, márpedig ez jelentős stresszforrás. Ha emiatt nem tudsz aludni (feldolgozni az aznapi stresszt), az megint csak!


De az én megfigyelésem szerint az is sokat számít hogy mit-mennyit eszünk-iszunk!

márc. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is korábban, én mind a D2 helyen élek,és nagyon sokat ingáztam az eddig is falu és város között,és azt figyeltem még meg,hogy a tőzsgyökeres vidékiek akik ténylegesen nem szakadtak ki abból a milliőből,sokkal hamarabb is öregszenek arcra is és úgy mindenféle szempontból. De gondolom a vidéki munkahely hiány,szegénység,vitaminhiánytól is lehet ez. A nők is (tisztelet a kivételnek,mert ismerek azért olyanokat akik közel 50-hez is úgy néznek ki mint a 30 éves nők) 40 felett már rövid fiúsra levágják a hajukat és öregebbnek néznek ki így. Miért? Ezt sosem értettem.
márc. 2. 08:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy cikket írok le emlékezetből:

Amerikai milliomosok hajótörést szenvedtek egy szigeten. Azt ettek, amit a természet lehetővé tett számukra.

Évek múlva visszatérhettek a civilizációba, megmenekültek. Az orvosok teljesen ledöbbentek, mert a korábbi betegségeiknek nyoma sem volt, fiatalabbnak néztek ki és úgy is érezték magukat. Kiegyensúlyozottabbak is lettek. Makk egészséges, erőtől kicsattanó volt mindegyik.

---

A nagyapám az államosítások előtt a saját gazdaságában élt, akár a Kék Zónák lakói. Munkahelye természetesen "nem" volt, mindig otthon dolgozott.

Orvost csak sorozáskor látott. Makk egészségesen hunyt el 98 éves korában.


Apám hagyományőrzésből, afféle csak azért is elven háztájit tartott fenn. Az akkori kötelező munkahelyek mellett és nyugdíjasként is.

Ő 90 évesen hunyt el, bot nélkül ment. Rá kellett szólni hogy ne kapálja fel a ház előtti kiskertet 90 évesen.

Sajnos a stresszt nem kerülte el élete során teljesen. Gondoljunk csak az államosításokra. Ki tudja, tán azért hunyt el korábban az apjánál.

márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Érdekes történet.. az én nagyapám is 91 évesen hunyt el 2001-ben.

Viszont most karácsony előtt szintén 91 évesen hunyt el a nagymuterom húga,aki az egész életét idegbetegként élte,szinte a fél falut végig átkozta,mindenkivel rosszban volt meg minden. Tehát mindenre van példa.. jaa..és ráadásul halála napjáig ivott,cigizett.

márc. 2. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
9. Feladata volt. :)
márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!