Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » “Vitaminfüggőség” buktatói?

“Vitaminfüggőség” buktatói?

Figyelt kérdés

Nem is tudom létezik-e maga a fogalom, szerintem igen.

Adott Kovács Lajos, aki napi szinten szed (saját javaslatra) vagy 10 különböző étrendkiegészítőt, mint pl: C, D, Kalcium, Magnézium, Omega3, Tribulus, Maca, L-arginin, Spirulina, Kollagén, L-glutamin... és szerintem van ott más is, csak ezeket jegyeztem meg.

Hősünk aktív életet él és emellett súlyzós edzéseket végez, egyúttal tisztán és kielégítően étkezik (ezért sem értem, hogy minek akkor ennyi extra cucc mellé?)

Szóval innen a kérdés, hogy milyen hátrány származhat hosszútávon ennyi minden egyidejű fogyasztása során? Nyilván az ablakon kidobott pénz az egyértelmű, de ezen kívül lehet egészségügyi kockázata a túlzott (és szerintem szükségtelen) vitaminfogyasztásnak?



márc. 1. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát a zsírban oldódó vitaminokat lehet túladagolni, de ha nem lépi túl a napi ajánlott mennyiséget (tehát nem arról van szó, hogy napi 5 tablettát vesz be minden nap az ajánlott 1 helyett), akkor étkezésből pluszban nem tud annyit bevinni, hogy ez megtörténjen, szóval alapvetően szerintem semmi.


Ezek: Omega3, Tribulus, Maca, L-arginin, Spirulina, Kollagén, L-glutamin nem vitaminok, fogalmam sincs ezek napi szintű hosszú távú használata okoz-e gondot. Amire az van írva, hogy kúraszerűen, max. x napig ajánlott alkalmazni, azt be kell tartani, nem tudom ezek között van-e ilyen.

márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
Anyukám túl sok vitamint szedett, az orvosa leállította, mert besűrűsödött a vére miatta
márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
A vér az a nem megfelelő vízbevitellel van összefüggésben, ha ilyet mond a doki, visszaél a páciens tudatlanságával. Vagy félreértette az anyu. Ez max.mentális függőség, de az igaz, hogy ha nem igazoltan talajmegújító gazdaságból származnak K.L. élelmiszerei, akkor “egészséges” táplálkozás mellett is lehetnek hiányai, különösen ha még sportol is. Nagyüzemi mezőgazdaságban lepusztult talajon fejlődő növényben nem lesz túl sok érték.
márc. 4. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
55%
Semmilyen vitamin nem képes függőséget okozni, nem addiktív anyagok.
márc. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!