Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért pisilek ilyen sokat?...

Miért pisilek ilyen sokat? Egyáltalán ez soknak számít? 24/N

Figyelt kérdés

Este, lefekvés előtt mindenképp mennem kell pisilni, mert különben nem tudok elaludni, mert érzem, hogy pisilni kell. Minden éjszaka mikor felkelek, szintén szaladok a wc-re. Aztán reggel ahogy kikelek az ágyból, ismét sietek a mosdóba. Olyan 6-kor kelek, és 8-ra megyek dolgozni. Ahogy beérek a munkába, megint érzem, hogy nem tudok elkezdeni dolgozni, ha nem pisiltem. 9-9:30-kor szoktunk kávézni, de előtte el kell mennem pisilni, különben nem tudok megkávézni. Ebéd előtt szintén kell, délutáni (14:00) kávé előtt úgyszintén. Mielőtt haza megyek (16:30), muszáj elmennem a wc-re. Aztán haza érek, és mielőtt leülnék enni, vagy csinálnám a dolgomat, mosdóba kell mennem. Aztán eljött az este. Ha pisilek lefekvés előtt, de utána még pl beszélgetek valakivel, vagy videót nézek, olvasok stb, utána megint ki kell mennem, mert nem tudok elaludni, hiszen amint leteszem a fejem, és betakarózok, érzem, hogy pisilni kell. Ez normális?

Egyébként napi olyan fél litert iszok, vagy kicsit többet. Próbáltam már többet is inni, de az még rosszabb volt. Fél óránként jártam pisilni.



márc. 3. 00:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha napi fél litert iszol gőzöm sincs mit pisilsz ki...

3 litert kellene innod

márc. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Napi fél liter? Ezek mellett kávézol is? A kávé vízhajtó így jóformán olyan mintha nem is innál.. ez fokozza a vesekőképződés veszélyét.
márc. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így add elő háziorvosnak, és ő majd ha úgy látja, hogy szükséges, akkor beutal a megfelelő helyre.
márc. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igyál meg napi másfél liter kamilla teát.

Ez remélhetőleg pár napon belül megszünteti a pangó, besűrűsödött vizelet okozta problémát.

márc. 3. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem olyan sok pisilés, 8 ha jól számoltam. Ez még azért átlagos. Max. ha igen, ha figyelembe veszed, hogy igen, nem iszol sokat, de pl. a kávé vízhajtó, szóval az azutáni pisilés nem csoda, illetve nem eszel közben levest vagy bármit? De maga az, hogy 8 pisilés 24 óra alatt, az nem számít durvának. Meg ugye oké, hogy kávé + fél liter víz, de nem tudjuk mit szoktál enni, hogy leves, meg ilyesmit szoktál-e, plusz van ami vízhajtó is..
márc. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Soknak tűnik nekem.

Nőgyógyász-urológia esetleg?

márc. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha sok cukrosat eszel, akkor is sokat jársz pisilni.
márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat pisilsz, hanem sokszor. Lehet pont a kevés bevitt folyadék miatt lesz olyan sűrű a pisid, kogy az irritál.
márc. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért jársz ilyen sokat pisilni, mert borzasztóan keveset iszol és egy folyamatos enyhe gyulladás van a hólyagodban. Nem viccből ajánlgatják az orvosok a napi 1,5-2 liter folyadékot. Ha ne megy a sima víz, akkor citromos víz, akár pici cukorral, gyümölcsteák, higított gyümölcslé stb. is jobb mint a semmi, bár akkor a többi kajából a cukorbeviteledre figyelni kell. Tej, növényi tej, levesek, krémlevesek stb.
márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1.

Dehogy kell 3 litert inni.

márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!