Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden nap gyalog megyek...

Minden nap gyalog megyek dolgozni,1.7 km oda, tehát összesen 3.4 km teszek meg.15 perc alatt megjárom 1.7 km-t. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi kcal égetek el, illetve számít e egyáltalán valamilyen sportnak?

Figyelt kérdés
Persze tudom,nem olyan intenzív,mint a futás,de használ e?Szerintem elég gyors tempóban megyek.Légy szíves kulturáltan válaszoljatok!

2012. nov. 8. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
én sajnos nem tudom mennyi kcal,de használni használ az biztos.sőt még ha jól is esik akkor pláne.
2012. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

csak kb:1700métert teszel meg 15perc alatt.15*60=900 1700m

/900 másodperc=1.8m/s a sebbeséged,6.48 km/h valamit rosszul mértél vagy a távot vagy az idöt,ez laza futás tempo,nekem aki alúlról súrolja a 2 métert

2012. nov. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
valóban így kiszámolva gyorsnak tűnik,kocsival lemértük a távot,az tényleg annyi, esetleg 20 perc szokott lenni a séta,de akkor lassan megyek,mármint a saját tempóhoz képest,zenét hallgatok gyaloglás közben,és attól begyorsulok,már nem is bírok lassan menni.hű,lehet elindulok 2016-ban távgyalogláson ! :D
2012. nov. 8. 11:04
 4/5 anonim válasza:

de a kcal hogy pontos legyen kellene a pulzus számod is zihálsz vagy érzed azért hogy siettél?akkor 20perc munkát kiszámoljam 120as pulzussal?Nő: 11-18 év 12,2 x testtömeg (kg) + 746

Nő: 19-30 év 14,7 x testtömeg (kg) + 496

Nő: 31-60 év 08,7 x testtömeg (kg) + 829 ez egy napi kcal ha nem csinálsz semmit csak vagy:)

2012. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bemész egy edzőterembe, ott a gyalogoló, vagy futópadon van kalória felhasználás, pulzus szám. km mennyiség. Járj utána, mennyit kell gyalogolnod(futópadon 3-as szint) ami erőteljes menésre van állítva a szalag, és akkor megtudod hány km után mennyi kalóriát égetsz el
2012. nov. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!