Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez már bulimia? Betegségnek...

Ez már bulimia? Betegségnek számít egyáltalán? 16/L

Figyelt kérdés

Borzasztóan félek. Eddig erre nem is gondoltam, de attól tartaok faláskényszerem van és/vagy bulimiás vagyok. Mostanában nagyon fontos lett számomra a súlyom és az egészséges életmód. A sport eddig is az életem része volt, de most kiemelkedő szerepe van, majdnem minden nap edzek, futok vagy edzésre megyek (spinracing), esetleg konditerembe megyek. Visszatérve a táplálkozásra, déleőtt alig eszem, nem azért, mert nem akarok, hanem képtelen vagyok rá. Nincs étvágyam és sokszor időm sem enni. Legtöbbször egy-két almát eszem délelőttönkét, majd amikor hazaérek, szépen megeszem az ebédet, az még teljesen normális keretek között zajlik, majd elkezdek szó szerint zabálni. Mindent, amit találok és megtetszik. Üre kisfli, gabonapehely, nutella, chips, müzliszelet, zacskósleves, aszaltgyümölcsök, tej, tészták, péksütemények... Tényleg, amit találok. És akkora mennyiségben, amit egy átlag ember két nap alatt eszik meg. Aztán szörnyű bűntudatom van. Kegyetlenül. Ilyenkor általában olvasok vagy tanulok, hogy kicsit kiszakadjak és nem figyeljek rá. Majd a bűntudat erősödik és megpróbálom hánytatni magam, ami eddig még sosem sikerült, aztán hashajtókat veszek be. Ezek után még általában elmegyek edzeni is, volt, hogy este 10-kor értem haza, mert 10 km-t futottam. Aztán jön a legrosszabb része, a fürdés. Miután levetkőzöm és belenézek a tükörbe, vagy ráállok a mérlegre, elkap a sírógörcs. Hálistennek külön fürdőszobám van, a szüleim nem hallanak semmit belőle.


Ennek ellenére nagyon jó barátaim vannak, tartják bennem a lelket és nekik mindent elmondok. Biztatnak, hogy nem vagyok kövér. Volt olyan is, hogy el kellett küldenem egyiküknek, hogy mit eszem egy nap, persze ilyenkor az ember figyel rá és nagyon az önkontroll, aznap normálisan ettem. Nem vagyok vékony, de őszintén kövérnek sem tartom magam annyira, de nem szeretnék így kinézni. Ez már bulimia?



2019. ápr. 5. 06:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kérj segítséget a szüleitől.
2019. ápr. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mondd el a szüleidnek, hogy tudjanak rád figyelni, és vigyenek el orvoshoz. A mérleget és a hashajtókat tüntessétek el. Próbálj meg délelőtt is enni valamit - a szervezeted érzi, hogy túl kevés a bevitt tápanyag, ezért nem elég az ebéd. Főleg, ha még edzel és futsz is. Írj fel mindent egy naplóba, amit eszel és csinálsz, őszintén és pontosan, nem a kalóriák miatt, hanem azért, hogy racionálisabb pillanataidban elolvasd és jobban meg tudd tervezni a napjaidat, étkezéseidet. És szedj valamilyen komplex vitaminkészítményt, mert valamiből már most is hiányod lehet. Nutella, chips, zacskós leves, gabonapehely, péksüti helyett tartsatok otthon egészségesebb alternatívákat, pl. legyen otthon friss gyümölcs, zöldségek, sajt, mogyoró, ezekből nem fogod tudni magad annyira teleenni, és bűntudatodnak sem kell lenni tőlük, mert tápláló, egészséges ételek. A cukros ételek és műkaják nagyon finomak, de tápanyagban szegények, ezért sok ember nem tud velük mértéket tartani, csak eszi és eszi...
2019. ápr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Még nem, de hamsrosan sz lesz. Nagyon tönkre fog menni az emésztőrendszeted ettől. A sporttal nincs semmi baj. Próbálj többször enni keveset egy nap. Reggelizni is, akkor is ha nem kívánod legalább egy pirítóst egyél. Én is így voltam régen. De hozzászoktattam magam. Már éhes vagyok reggel is. Sajnos pont az este bafalt dolgok hízlalnak a legjobban. Talán ha napközben is ennél kevésbé jönne ez a falási roham. A szüleod segítségét kérd abban, hogy zárják el a nassolni valót. Zöldségekhez, gyümölcsökhöz férj csak hozzá. Szetintem abból nem fogsz annyit befalni. És ami fontos a kényszer evéssel az ember valamit pótolni akar. Van aki szeretetet vagy valami mást ami hiányzik. El kéne gondolkoznod mi az ami hiányzik ami helyett eszel.
2019. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!