Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a koleszterin...

Mi a különbség a koleszterin és a triglicerid között ha mindkettő vérzsír érték? Melyik a magastartalma veszélyesebb az érfalakra?

Figyelt kérdés
márc. 3. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ezt nem tudom, de ha túlsúlyos vagy, gyorsan le KELL fogynod.
márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A triglicerid elhizastol lehet foleg a zsirszövetekbe épul be

A koleszterin főleg a mellekvesében idegrendszerben és epében van

(Ahogy én ossze tudtam a googlevel halászni)

"A fő különbség a koleszterin és a trigliceridek között a koleszterin a sejt és bizonyos hormonok építőköve, míg a trigliceridek energiaforrásként szolgálnak."


[link]

márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a koleszterin okozhat érelmeszesedést, akkor ha állandó jelleggel többet visz be az ember, mint amennyit a szervezet igényel, mert igényli, csak itt is nyilván nem mindegy hogy mennyivel lő túl az ember a szükséges értéken egészen a károsig
márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
#3 a koleszterin legnagyobb részét nem beviszed, hanem a májad szintetizálja
márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 ez igaz, nem állítottam az ellenkezőjét, csak hogy exogén forrásból is be lehet vinni azt a többletet ami az atherosclerosis-hoz hozzájárul, a szervezet a bevitt lipidekből pedig szintetizálhat több koleszterint is
márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Igazából ezeknek az értékeknek semmi jelentősége nincs addig amíg az érfal rugalmas.Orvosok zsonglőrködnek vele a gyógyszerek miatt.
márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A triglicerid leegyszerűsítve az energiát adó és tartalékzsír( zsírraktár), ami a direktben megevett zsírokból olajokból , de a túlzott mennyiségű szénhidtátokból is képződik a szervezetben.

A koleszterin egy aktívabb , epesavakkal, hormonokkal , anyagcsere szabályozásával összefüggő anyag. Ráadásul a vérben mért paraméterek ( ldl, hdl ) voltaképp ezeknek a működő, energia továbbító, vagy vérereket takarító lipoprotein komplexei.

A HDL t szokták " jó" az LDL t " rossz" koleszterin néven becézni. A fenti funkciójuk miatt. Az ereknek se a magas triglicerid se a magas hdl nem jó.

De voltaképpen a bonyolult összefüggések miatt: a sok kardió mozgás, a kalóriabombák kerülése, a mediterrán étrend, a minimalizált alkoholfogyasztás és a zéró dohányzás az, ami jó az ereknek.

márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Elütöttem! A magas LDL a rossz, a HDL a védő. Bocsi!
márc. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!