Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vérvétel előtt 24 órán át...

Ha vérvétel előtt 24 órán át nem eszem semmit, azzal le lehet "csalni" a triglicerid szintet?

Figyelt kérdés

A háziorvos macerál ezzel a trigliceriddel, de én nem akarok gyógyszert szedni erre, most aszonta egyek fűvet, meg csirkemellet, fogyózzak, ne igyak 1 csep alkoholt se és fussak le hetente 1 maartont, és 3 hónap mulva megnézzük megint...



Mivel tudnám kicsit kicselezni a laborona trigliceridszintet?


Mert hááát azt ugye a cukrok és zsirok okozzák amit megeszünk, na mega túlsúly,

Most ha éhezek egy napot a vérvétel előtt menyire csökkenthetné az nap reggelre a trigliceridemet?

Egy orvos válaszolna aki ért hozzá az nagyon jó lenne:)



#koleszterin #Triglicerid #triglicerid gyors csökkentése
febr. 14. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 24 óra koplalás kevés lesz. Inkább 2 héttel a vérvétel előtt már vigyázz arra, hogy mit/mennyit eszel-iszol.
febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicselezni? Nem kell kicselezni. Mindenkinek joga van úgy dönteni, hogy nem szedi a gyógyszert. Viszont ha jön a sztrók meg az infarktus, azt már nehezebb lesz kicselezni.


Egyébként a kérdésre a válasz az, hogy igen, alacsonyabb lesz a trigilcerid szint 24 óra koplalástól. De ha 365 napból csak egyet él az ember egészségesen, a többit nem, akkor a problémák jönni fognak.


Nem azért kell egészségesen élni, hogy egy papíron egy szám alacsonyabb legyen, és az orvos elégedetten csettintsen, hanem azért, hogy az ember nem kapjon szívinfarktust, szélütést, ne legyen cukorbeteg stb.

febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amugy semmilyen betegségem nincs csak az a bizonyos szám alaborleleten magasabb. Ezért minek szedjek olyan gyógyszert ami izomfájdalmat,izomelhalást,májkárosodást, jelentősen emeli a cukorbetegségek kockázatát,és még a vesét is kárositja. Ez a sztatinok nak nevezet hatóanyag csoport amit most megemlítettem! Az ultrahan és kardiológiai kivizsgálás semilyen szív ér rendszeri eltérést nem mutatot ki. De a háziorvos az aki a számok büvöletében van. Ő az aki aszkétát illetve májbeteg cukorbajos szívizom elhalálost akar belőlem csinálni hogy a 4.5 triglicerid 2 re menjen le mert annak ugy kőll lennie és pont. Így leírva lehet projokativ de ez a helyzet😁
febr. 14. 21:15
 4/15 anonim ***** válasza:

Lehet csalni, de nem érdemes. Ahogy az előttem válaszolók is írták, csak önmagadat csapod be vele. A legtöbb esetben a statin nem okoz semmilyen mellékhatást. Megnézték több vigzsálatban és egyszerűen nem igaz az, amit sokan mondanak róla, hogy több kárt okoz mint hasznot. Véd az infarktustól, véd a stroketól, véd a haláltól, mert a magas koleszterinszint az egyik legkomolyabb rizikófaktor ezekre nézve, és ez bizonyított tény.

Amúgy meg ha csak a triglicerid szinted magas, akkor lehet, hogy nem is ezt adják elsőre, hanem a fenofibrátot.

febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
OK. Ha gyógyszer nélkül akarod megúszni a triglicerid csökkenést, akkor étkezz egészségesebben. Nem kellene megvárni amíg kialakul tőle valami betegség. Szíves figyelmedbe ajánlom a zabpelyhet, pl. kefírbe keverve. Magas rosttartalma miatt nagyon jó hatással van a vérzsírszintre.
febr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szedned a gyógyszert, ha nem akarod. Nem kell csalni se, mondd meg az orvosnak egyenesen.

Ettől még nettó hülyeség amit a #3-ban írtál a sztatinokról.

febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És akkor mi van, ha kiírja a gyógyszert? Nem fog melletted állni egy fegyveres, hogy váltsd ki és szedd.
febr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha tartósan 4.5 a triglicerided, akkor az orvos aggodalma indokolt. Ha kialakulnak a pakkok, akkor már könnyen jöhet érelzáródás, minden következményével együtt. Akkor már késő lenne a megelőzés.

Diétával is sokat tehetnél az egészségedért, ha félsz -részben jogosan- a sztatinoktól. Mérlegelni kell a kockázatot, és úgy dönteni. Nyilván az orvosod is ezt teszi.

febr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Amugy ha leadok 10 kilót a súlyomból( van rajtam kb 20 kiló felesleg) de ezt pusztán csak a kalória csökkentésével és nem az egészséges táplálkozással teszem, akkor ez a 10 kiló fogyás mennyire csökkentheti a triglicerid szintemet?


Tehát ugy fogynék hogy szinte ugyanazt eszem mint eddig csak kevesebbet...

Ez csak azért kérdezem mert amugy is most kis fogyózásba kezdtem.

És azt mondják hogy a túlsúly is jelentősen növeli a triglicerid szintet.

febr. 15. 16:05
 10/15 anonim ***** válasza:

#9 5-ös vagyok.

Nem tudom. Rajtam van min.20 kg felesleg, -annak ellenére, hogy viszonylag egészségesen étkezem- de a trigliceridem, koleszterinem rendben van. 5-ös vagyok.

febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!