Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokáig tart megszokni magunkna...

Sokáig tart megszokni magunknak beadni egy injekciót? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Fenékbe vagy combba a jobb? Olyan is lehet h bele töröm a tűt a bőrömbe? Vagy h begyullad a helye ha nem jól adom, ez gyakori?
márc. 4. 03:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy hájba vagy izomba kell beadnod? Nekem hájba kellett, hasba adtam (véralvadásgátló volt). Kellett egy pár nap, de utána kialakult egy kis rituálém amitől rendben voltam. Nem hiszem, hogy bármi baj történne, ha követed, amit mondanak. Fertőtlenítsd le, döfd bele de ne túl erősen, nyomd bele, húzd ki. Ennyi.
márc. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fenékbe ne add be, ha fogalmad sincs hogyan kell, mert oda nem fogod tudni magadnak. Valóban az a kérdés, hogy milyen injekció és hová kell beadni, nem mindegy, mert ha bőr alá, akkor hasba a legegyszerűbb, egyébként csak az első 3-4 a fura, utána simán megtanulod. Izomba nem igazán van olyan, amit otthon kell, de ahhoz kell azért egy kisebb rutin. Kevés az infó, amit itt leírtál, leírhatnád pontosan miről van szó, mert lehet előtöltött fecskendős, vagy neked kell a tűt/fecskendőt külön beszerezni hozzá, stb..... Tűt bőrbe nem tudsz beletörni, max ha izomba kell adni, de azért mondtam hogy izomba adandónál jobban oda kell figyelni, ott lehetnek gondok.
márc. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én elég könnyen megszoktam. Szerintem hasba adni a legkönnyebb, utána combba. Fenekembe soha nem adtam.

A tű soha nem tört el nekem, pedig már >20 éve injekciózom magam, cukorbeteg vagyok.

márc. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szubkután? Azt bőr alá, zsírszövetbe kell. Ha csak rövid távon, pl. műtét után vérhigító, akkor has két oldalán váltogatva, ha hosszabb ideig, akkor előbb-utóbb be kell vetni a többi "husis" részt is (comb húsos része, ahol biztos nem izomba megy, "szerelemfogantyú", oldalt a comb-fenék találkozása stb.). Felsőkarba, fenékbe te magadnak nem tudod beadni, mert nem érsz el odáig, hogy összecsippantsd a bőrt. Ha cukorbetegség, akkor a legmodernebb automata "tollakkal" egyszerűbb, rövidebb, vékonyabb a tű, nem kell a másik kézzel szerencsétlenkedni, és bizonyos típusokat már ruhán keresztül is lehet használni (unokatesóm 1-es típusú cukros, 20+ éve szúrja magát).


Izomba adható injekciót nemigen szoktak otthon beadni, azt a háziorvos vagy szakorvos, de leginkább az asszisztense adja be. Ha mégis kell vmi miatt hosszabb távon, akkor azt azért be szokták tanítani, mert nem olyan egyszerű mint a szubkután.

márc. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: beletörni nem tudom hogyan tudnád, a szubkutánt a bőrfelszínre merőlegesen kell beleszúrni, kb. 1 centi hosszú, beletolod a cuccot, kihúzod. Fertőtleníteni kell előtte/utána, ilyen kis előrecsomagolt fertőtlenítő lappal vagy sprayvel. Nekem eleinte nagyon nehezen ment, tűfóbiás vagyok :D Az első párnál ilyen 5-10 perceket ültem izzadva, remegő kézzel, mire beadtam, de aztán hozzászoktam, most kb. 10 másodperc az egész. Soha nem gyulladt még be, ha lefertőtleníted nem lehet gond. Ha eltalálsz vmi hajszáleret akkor belilulhat, nekem többnyire épp csak látszik a szúrás helye körül egy pici piros-lilás pötty, de sokszor már semmi nyoma nem maradt. Sajnos párszor azért sikerült vmi nagyobb eret eltaláni vagy utána nyomta a nadrág övrésze pl. és nagyobb (1-2 cm-es területen) lilult be, de ezek pár nap alatt felszívódnak, addig nem oda szúrsz. 4-es vagyok.
márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 medvegyev ***** válasza:
Ha izomba kell adni, nekem a comb a legjobb, be tudom adni magamnak. Van egy tervezett vitamin kúrám, nagyon jól megy magamnak beadni.
ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fenékbe, combba szoktam beadni magamnak, simán megy! 2ml C-vitamin a megfázós időszakban, jól csíp!
ápr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!