Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan nyerjem vissza az...

Hogyan nyerjem vissza az erőnlétem? Fiatalként ez aggasztó?

Figyelt kérdés

Tény, hogy sosem sportoltam, ülőmunkát végzek, és egy alapos futás után könnyen fulladtam/dobogott a szívem mindig is.

Most viszont hetekre ágyhoz voltam kötve törés miatt. Ha felmegyek a lépcsőn (1 emelet) fulladok, beugrik a pulzusom. Egy kicsit gyorsabb sétától is. Erőltessem majd magam? Vagy az veszélyes? Már a tüdőembóliától is félek.

23 éves nő vagyok. Nem vagyok túlsúlyos, 169cm/57kg.


márc. 7. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél egy biciklit és lehet tekerni, nem kell gyorsan menni, nehogy hamar elfáradj
márc. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ahogy a fold sem lapos, neked sem kellett volna alaposan futnod tores utan, vedd lazaban elobb, nyilvan ha le vagy kotozve mint a pszichiatrian a zart osztalyon hogy ne mozogj, majd hetek mulva visszatersz, nehezebb...
márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad (kardiológia + labor) és ha nincs semmi baj akkor úgy csináld, hogy fokozatosan szoktatod magad a sporthoz. Tehát ha ennyire nem mozogtál semmit akkor kezdj pl csak sétával az első héten, a második héten már hol kocogsz hol sétálsz. Harmadik héten már csak kocogsz, 1 hónap múlva pedig kocogás és futás felváltva. A távokat is fokozatosan kell növelni.
márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!