Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS ellen valami tuti módszer?

IBS ellen valami tuti módszer?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekes, hogy sokszor vér van a hasmenésem közepén, és sokszor sajnos visszatartani sem tudom. Inger után 3 perc után becsinálok sajnos, nyilván nem mindig van ez, de nagyon kellemetlen. Tud valaki valami életmódot, vagy fogyasztási tippeket, ami segít a belemnek?

márc. 12. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
nincs ilyen. ez egy betegseg. loperamide, Lopedium tud segiteni rajta, veny nelkuli gyogyszer, lelassitja a belmozgast es tobb viz szivodik fel, igy kmenyebb a szeklet. kozben viszont igyal napi kb 1 liter vizet minimum, de 1.5 liter az fix, ugy kijon minden rendesen, nem niagara folyoszinten, meg nem 99 eves szekrekedessel.
márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
amugy ha sokaig tart ez, es erosen jon ki mint a niagara, ebbol ugy mint a kemeny belsartol aranyered lehet, nekem ugyanez volt, fostam ejjel nappal, majd napi regel 1 Lopedium es kesz. Meg iszok vizet, nem szutyit, nem gyumi levet, vizet 1-1.5 liter kell, hogy azer normalis legyen . Es most vehetem a rohadt 5000 - 6000 ftos aranyeres gyoccert. Hidd el nem akarod. Menj proktologushoz ha viszket ott hatul vagy valami kijon, kituremkedik, verzik. Nem mind1 hogy sotet szinu a ver vagy ien piros/rozsaszin azaz ilyen feluleti. Ha sotet az hat proktologus tuti. meg mutet. de mivel fosol mint en, ez nagyon valoszinutlen mertez kekszrekedesnel szokot leni mert megserti a falat. csapviznel valoszinutlen mer ott csak kifojik. nincs mi sercse a falat, max a gyakori fingastol meg ahogy kijon a niagara attol kulso (ami jobb, kezelhetob) aranyered lehet ha nem kezeled.
márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

van ami gyógyszerrel hetek alatt tünetmentessé tesz, és majd "meggyógyulsz" tőle.

Nekem is ilyen volt, 2. fellángolás után már évek óta tünetmentes vagyok.


Mióta kezelteted magad?

márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nagyon nem szoktak mast mint loperamide-ot szedni, ez az elsorendo kezeles kornikus hasmenesre meg akut ra is, masodrendu a triciklikus amitriptyline 30mg-ig, de az antidepresszans venykoteles es szedni kell azt is folyamatosan etol nem elhet 'meggyogyulni' ha egyszer beveszed, utana SSRI-k ott mar megint szedni kell allandoan es az isvenykoteles antidep.,


es antidep-oknal mar belemegyunk a melekhatasokba elhizastol kezdve aluszekonysaag, impotencia es hasonlok. loperamide egyedul a belre hat semmit nem erzel nincs mellekhatas hogy elhizol vagy ilysmi ha csak nem vagy alergias ra vagy tul erzekeny de ez mindennapi veny nelkuli gyoccer.



neked 3-as valami fertozesd volt es rovid *akut) ideig tarto hasmenes nem IBS. IBS az kronikus nem tudjak ontosan mitol van. olyan nincs, hogy beveszed aztan kesz vegleg. max a fertozes igen.

márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem volt IBS-em

Nem szedtem gyógyszert.

Ajurvédikus tisztítókúrával (pancsakarma) hoztak helyre, és közben megtanítottak sok életvitellel kapcsolatos dologra.

Van is akreditált pancsakarma technikus oklevelem :) (természetgyószász)


Az életvitelhelhez hozzá tartozik a tudatállapot is. Az emésztőrendszer vegetatív idegrendszer által meghatározott. Viszont folyamatos oda-vissza hatás ál fenn a vegetaív és a szomatikus között.


Szóval én megtapasztaltam és ezért meggyőződésem, hogy működik a módszer. Viszont elég összetett. A folyamat hosszú és kitartó következetességet igényel valamint egyfajta áldozatot, hiszen változni és változtatni kell.

márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Életmód- és teljes étrendváltás. Legalább hat hónapig.
márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Atyam.. ajurvedikus.. menj indiaba ocsem..


Ez nem egy gyogyithato betegseg emberek. Ez egy rendellenesseg az IBS, ehhez tipustol fuggoen kell gyogyszer. Valakinek szekrekedese van allandoan, valakinek kevert szekrekedes utana fosas egy darabig, majd valaki csak fosik 5x egy nap. Ajurvedikus.. indiai hulyeseg. Senior Sef meg... na mindegy az atereszto belszindroma hittanaval, bar ahogy latom mar leszokott rola mindenhova, meg a skizofreniaba is azt kommentelte, de most is valami hasonlot.


Anyam borogass... nekem is IBS-em van, ha nem szedem a gyogyszert megint elojon, mar elotte is elojott, diagnosztizalni tudtak, de nem tudjak az eredetet, azt tudjak akinek mentalis gondjai vannak, eros szorongas nem pedig feszultseg, illetve major depresszio, bipolar I/II, borderline, skizoaffektiv meg lehet sorolni, azoknak gyakran elofordul.

márc. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

7-es

végigcsináltál ajurvédikus terápiát?

Mit tudsz róla?

márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
100%

Kár személyeskedni, kedves 7-es. A tények makacs dolgok. Azt még egy hatéves gyerek is tudja, hogy ha fater nem a megfelelő üzemagyagot tankol a verdába az nem fog működni. A mai megetetett társadalom ennek tudatában is elvárja saját testétől, hogy kemikáliákkal ehetővé ügyeskedett, mindazonáltal emberi TÁPLÁLÉKNAK teljesen alkalmatlan bolti szarokkal teletömve magát, hozza a kívánt eredményt. Hát nem fogja hozni! Előbb-utóbb bélrendszeri diszfunkció lép fel, annak nyomán pedig autoimmun folyamatok sora, amiket észre sem vesz a delikvens, amíg valahol, a belektől látszólag teljesen független tünetekben manifesztálódik.

A SZBO egy "szerencsés" felborulása a bélflórának. Szerencsés, mert rögtön nyakon csíphető.

márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En nkm is ibs-em van mondjuk nekem nem ilyen tünetek vannak. De em elkeztem duspalatint szedni ibs-re van kifejesztvr azota kb van szekltetem minden nap elotte 4-5naponta volt, vagy ez nap tobbszor
márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!