Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elvileg egy ideje pánik beteg...

Elvileg egy ideje pánik beteg vagyok. Tegnap magas pulzussal csinaltattam EKG-t. Mi az a T hullam?

Figyelt kérdés

Tegnap 110 folyamatos pulzuassal csináltattam EKG-t reggel is és este is. Mind a két EKG-n azt monda az orvos, hogy alacsony T hullámok. Pontosabban az esti EKG papiromra azt irták, hogy Légtartó tüdők, tachikard ritmusos szívhangok sinus ritmus, bal típus V5/-ban alacsony T

hullámok. Egyébkén 2023-ban kardiológusok magánrendeléseit 4x is megjártam különböző orvosoknál akik szintén csináltak EKG-t, szív UH-t és mindent rendben találtak. Kérdeztem az orvosomat arról, hogy ez gondot jelent, hogy alacsony a T hullám. Azt mondta teljesen rendben van ne aggódjam túl. Külsős tapasztalatok erről esetleg?



márc. 12. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni.
márc. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Ez annyit jelent, hogy az orvossal egy képzetlen ápoló volt egy műszakban. Szinte biztosra veszem, hogy nem kellő pontossággal helyezte fel a mellkasi elektródákat. Ez egy gyakori hiba, hogy v3 után számomra érthetetlen okból, de csak mennek lefelé és lefelé aztán a v5/v6 meg már majdnem a lép magasságában jár. Holott ezeknek végig az ötödik bordaköz magasságában kellene lennie. Ne foglalkozz vele, semmi jelentősége!
márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta voltam UH-n magánba és valóban azt mondta, hogy a szívemnek semmi baja nincs. A lulzusom valszeg egy kezdődő megfázás, hőemelkedés emelte meg.
márc. 16. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!