Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzalmasan szenvedek a...

Borzalmasan szenvedek a fájdalomtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fájdalomcsillapítón túl vagyok. 50 mg Cataflam bevont tablettát vettem be.


Ma hosszan tartóan kellett állnom és kezdetben a derekam fájt nagyon, most meg már jobb oldalon csípőtől lefelé egészen a talpakig sugárzik a fájdalom. Nagyon durván fáj, főleg a combcsont és a csípőízület találkozónál ahol a forgó van. Fontos, hogy csak jobb oldalra lokalizálódik.


Fiatal vagyok még, csak 23 éves. Röntgen már volt, mondjuk igaz nem a csípőízületi porc meg a forgóról nem készült, hanem fentebb készült, a derék és hát alsó szakaszán. Ott nem találtak semmit.


Mi okozhatja és mit tegyek?



márc. 20. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez könnyen lehet akár gerincsérv is. Röntgen nem feltétlenül mutatja ki, inkább MR vizsgálat. Reumatológushoz kell fordulni. Kérj beutalót a háziorvostól!
márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam reumatológusnál, ő kuldott rontgenre meg vervetelre. Azt mondja ez nem sérv, nincs vele semmi teendő. Mozogni kell.
márc. 21. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Sérven kívül még sok minden lehet,amit csak MRI vagy CT mutat ki.A "mozogni kell" mit takar,mit javasolt?
márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 Annyit mondott, hogy neki ez tapasztalata, hogy rengeteg velem egykorú fiatal megy oda hasonlo fajdalmakkal es ha elkezdtek mozogni (úszni, futni stb) akkor elmúltak ezek a fájdalmak.


A gond csak az, hogy nekem akkor jelentkezett először mikor edzőterembe jártam és bár tény, hogy mozgásszegényebb életet éltem a téli időszakban de nekem ezek már sok éve fennállnak viszont ennyire durva és erőteljes fájdalom ami pusztán álldogálástól alakult ki az csak 2 éve jellemző.


Tehát ritkul a fájdalmak közti szünet mert régebben ha fájt is egy napig lefeküdtem aludni aztán másnapra elmúlt és elô sem jött két hétig... Aztán utána 1 hétre rövidült ez a szünet majd 3-5 napra és most már ott vagyok, hogy már pihenésre sem múlik el teljesen.


Ma pl megint a combforgómnál fájt ahol van a csípőízület. Ha a jobb térdemet elkezdem mozgatni balra a bal combom felé akkor érzek közben ott fájdalmat. Napközben mikor fájt így mozgattam és az egyik mozgatásnál ilyen nagy pezsgős palack szerű pukkanást adott ki és hirtelen eltűnt a fájdalom onnan.


Most a derekam fáj enyhén, csak most a bal oldalon.

márc. 21. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Legalább gyógytornászhoz elküldhetett volna. Baromira nem mindegy mit mozogsz, ha ilyen súlyos a helyzet.

Lehet, másik orvost kéne keresni.

márc. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 illetve a hátam is ha befeszítem akkor ropog az egész csigolya.

Lábamat ha behajlítom kinyújtom akkor a csípő ízület ropog.


Nem tudom mi lehet ez de abban nagyon bízom, hogy azt jól megállapította, hogy nem sérvem van. Elég határozottan állította már akkor mikor megnyomogatta.

márc. 22. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 anyámnak se vették észre először, hogy gerincsérve volt. Csak jóval később, akkor meg kétségbeesetten sipítozott az orvos, azonnal műteni kell. Előtte viszont semmibe vette.

Sajnos ilyenek az orvosok (tisztelet a kivételnek).

A gerincsérvet nem ajánlott műteni, ha nem nagyon muszáj, végül anyámnak is szteroidos gyógyszertől múlt el. Akár célirányos gyógytorna segíthet.

Ha van lehetőséged, egy magánorvos, privát gyógytornász nem fog lepattintani. Az egészség mindennél többet ér.

márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én minden reggel alaposan bemozgatom a testemet. Hátamat különösen. Azóta nincs semmi baja, sőt sokkal energikusabb vagyok. Néha nekem is szokott fájni a derekam, de az szerintem főleg attól van, hogy rossz pózban alszom el és úgy maradok sokáig.
márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!