Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány szem altatót kell bevegye...

Hány szem altatót kell bevegyek, hogy ki tudjam magam aludni?

Figyelt kérdés
Most már lassan két hete hogy nem alszok rendesen. Napi egy max két órát alszom. Igy napi szinten szédülök az álmoságtól és a fáradtságtól. Voltam orvosnál. De az orvos is csak zopigent írt fel. Na most a zopigen le írása alapján minimum 7 órát kellene tudnom aludni a zopigennel. De a zopigennel is csak 5 maximum 6 órát tudok aludni. Megse közeliti a 7 órát. Tegnap este ezért az elő írt egy helyet 3 szemet vettem be. De igy is csak 6 óra 47 percet aludtam. Igy sincs meg a minimumi 7 óra amit a zopigen le írása leír. Hány szemet kellene bevennem akkor hogy minimum 7 órát valóban tudjak aludni? És mi van ha túl adagolom a zopigen altatót? Egyáltalán túl lehet adagolni a zopigent? Félre ne értsetek, nem akarok öngyilkos lenni. Csak ki szeretném végre aludni magam! Vagy már ez is baj hogy nem tudom magam ki aludni? Mi tévő legyek? A ház orvos továbbra is csak zopigent ír fel. A házi orvos semmi beutalót nem írt sehova az elmúlt két hétben. Pedig úgy érzem egyre rosszabbul vagyok a ki alvatlanság miatt. Most is szédülök, és forog velem a világ.

márc. 21. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Jártam szomnológusnál, nem fogod túladagolni, viszont sok értelme nincs 3-t bevenni, ez az altató ahogy nekem se, neked se jó. Kérj Gerodormot, háziorvos felírhatja, aztán mehetsz bárhova érdemben nem fognak segíteni alvásügyben. Sajnos ez a tapasztalatom.
márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ki kell vizsgálni, menj vissza és csapj az asztalra. Ez az altatótól nem fog változni, és igen túl lehet adagolni..nem kis veszéllyel. Egy altató után nem leszel 100% kipihent, mert ez mesterséges..inkább azokat a kérdéseket kéne feltenned magadnak, hogy mi változott 2 hete, ami miatt nem tudsz, pszichés vagy szervi ez sem mind1.
márc. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Annyit szabad szedni, amennyit a recept ír, elég egyel többet venni es a boncasztalon “ébredsz”
márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as hülyeséget írsz. Tegnap este 3-at vettem be! És itt vagyok! Nem halltam meg! De azért kösz a tippeket, majd ma este be veszem a maradék másik két dobozzal is. Mert úgyis 3 dobozzal írt fel nekem a házi orvosom. Hogy te milyen jó ötleteket adsz 3-as.
márc. 21. 11:27
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
3-as....az ország egyik legnagyobb neve 2 szem Sanvalt javasolt nekem. Úgyhogy hagyjuk...ja és elmondta mennyi az annyi amitől baj lesz, de nem reklámozom.
márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem fogsz szeretni azért, amit írok, de hosszútávon az egyetlen lehetséges megoldás az étrend- és életmódváltás. Én évtizedekig 2,5 (kettő és fél) órákat aludtam naponta, míg 3 éve megtudtam, mitől van. Másfél évembe került, és most 65 évesen! végre rendbe van az alvásom.
márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os! Ezt fejtsd ki kérlek. Milyen étrend módosítás és milyen életmód váltásra gondolsz. És neked mitől voltak az alvás zavaraid? Mert azért nagyon neem mindegy hogy az embernek mitől van az alvás zavra. Ha arra gondolsz: Este 21 órakor fekszem le rendszeresen és reggel hatórakor kellek. És ez alatt az időszak alatt mégis nagyon nehezen alszok el. Ma reggelre virradóra csak 6 óra 34 percet aludtam például.
márc. 23. 19:19
 8/16 Senior Séf ***** válasza:
43%

A kézzelfogható ok nélküli alvászavar mindig valamilyen hormonális egyensúlytalanságra vezethető vissza.A hormonképző szervek, hipotalamusz-hipofízis-mellékvese triász egy háromláb szék; akármelyik lábát rúgod ki, borul az egész mutatvány.

Végtelenül leegyszerűsítve a következő történik:A mai világban kikerülhetetlen a stressz. Vannak evidens, mindenki által ismert stresszforrások, mint pl. befizetetlen számlák, közlekedési dugó, főnökünk/párunk raplijai, stb, vannak azonban belső,rejtett stresszforrások is, mint a hullámzó vércukorszint, a cirkadián ritmusfelborulása, bélrendszeri diszfunkció, szb. A stressz hatéséra a mellékvese kortizolt termel, a kortizol pedig a melatonin antagonistája. A melatonin nevű alváshormon termelése eleve hátráltatva van a mai ember életvitele miatti felborult cirkadián ritmustól, de még azt a kevés megtermelt melatonint is ellehetetleníti a jelenlévő kortizol.

Ezért van tehát szükség mind az életmódot, mind a z étrendet rendbe tenni. Ez pedig megy megy egyik napról a másikra.

márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Senior Séf ***** válasza:
*Elnézést az elütésekért!
márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Senior Séfnek! rokkant nyugdíjas vagyok! Igy nincs főnököm, és munkahelyi stresz sem ért. A számlák mindig rendezve vannak. Autóm sincs, sem vezetői engedélyem sincs, igy közlekedési dugóban sem ülök. A vércukor szintem pedig mindig is mindig is változó volt, azon a diéta sem segitet, sem pedig a 2 X 1 1000 MG-os metfogama. Egyéb stressz Elen nem lehet segíteni. Mivel van egy skizofrén anyám aki az éjszaka közepén ébrszket, hogy ő most meg fog halni, vagy az éjszaka közepén kapcsolja be a mosógépet hogy most ő mos. És az édesanyámmal az elme beteg pszichiáter sem tesz semmit hogy ne legyen skizofrén. Úgy hogy milyen élet mód váltás? Vagy tegyem ki a skizofrén anyámat az uctára az éjszaka közepén? És akkor attól jobb lesz?
márc. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!