Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mellkasröntgenen mit jelentene...

Mellkasröntgenen mit jelentenek a következő kifejezések? 1, kp.tág aorta és hilusi erek 2, Az aortagomb nem diff. 3, Az aorta nem kontúrozható 4, Mérsékelten tágabb hílusi erek Ezek különböző rtg leleteken szerepelnek.

Figyelt kérdés
márc. 23. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

1 negatív lelet része

2,3 a mellkasi főverőér nem látszik jól, ennek több oka lehet

4 mérsékelt fokú kisvérköri pangás jele

márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
2-es ,3-asnál mik lehetnek az okok? A 4-est mi okozza?
márc. 23. 19:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Azokra a leletekre amiken ez van sem a háziorvos,sem a mellkassebész a kontrollokon nem mondott semmit.Ptx-el műtöttek 1 éve.Akkor volt a negatív azaz 1-es számú a leletre írva.Ezek 1 év alatt készült leletek,nem sorrendben írtam.
márc. 23. 20:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor csak a negatív lelet részei. Valamit kell mondani: a rekeszről, sinusról, tüdőről, hílusi erekről, szívről, aortáról. Az aorta valószínűleg összevetült a gericcel, mediastinummal, a tüdőerek: lehet, hogy másképp szívtad be a levegőt és az erek telítettsége abban a pillanatban fokozottabb volt.

Ne tulajdoníts neki jelentőséget. Lényeg, hogy nincs ptx.

Előző voltam, radiológus vagyok.

márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!