Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Holnap megyek Miskolcra...

Holnap megyek Miskolcra koponya MR vizsgálatra. Nagyon félek, valaki eltudná mondani, hogy hogyan zajlik meg mennyi idő? Mondtak olyat is nekem, hogy egy óra.

Figyelt kérdés
Ui: Délutánra megyek és tudtommal nem kértek nekem kontraszt anyagot.
ápr. 1. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi félni valód nincs, fekszel, a gép meg csinálja a dolgát. Maximum picit zajosan.
ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fejedet beteszik egy műanyag keretbe, hogy ne mozduljon el, utána betolnak egy csőbe. A gépben folyamatos, ütemes zaj lesz, ami időközönként változik, hol erősebb, hol enyhébb, a vizsgálat kb. 30 perc. Nem fájdalmas, nekem a bezártsággal volt bajom, én magamban számoltam, hogy eltereljem a figyelmemet.
ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert azt is mondták, hogy a 20-30 percbe az is bele számít míg leöltözök, papírokat írok alá, de hogy maga vizsgálat 15 perces, ez is igaz?
ápr. 1. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem tartott tovább 20 percnél és nem volt extrém zajos sem. Teljesen kibírható. Egy műanyag keretbe teszik a fejed, kapsz egy vészjelzőt a kezedbe és fekszel. Ha merevítő nélküli melltartóban mész akkor öltözködni sem kell. Én sport melltartóban mentem, így egyből mehettem is be a gépbe, csak a cipőmet kellett levenni.
ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán 20 percig tartott.Nekem nem ez volt az első jót pihentem alatta.
ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kicsit zajos, de ne aggódj, biztonságban leszel.


Előtte 6 órával tilos enni. Ez óvintézkedés.


Minden ékszert, fémet, piercinget le kell venned magadról. Ne legyen rajtad smink se.


Lesz egy kis szoba, ahol levetkőzhetsz, kabátot, pulcsit, cipőt, szemüveget, ékszereket. Itt kell hagynod a táskádat is, minden holmidat, semmit sem vihetsz be a géphez.


Szúrnak a kezedbe egy branült, azon keresztül fogják a kontraszt anyagot bejuttatni a véráramba. Ha hazaértél, aznap igyál nagyon sokat, több litert, így gyorsan kitisztul a kontrasztanyag belőled.


A vizsgálat kb. 20 perc. Zajos, ez ijesztő lehet, de ki kell sajnos bírni. Hunyd le a szemed, relaxálj, lélegezz nyugodtan. Nekem az segített, hogy számoltam, folyamatosan, lassan 100-ig, újra és újra.


Nen fájdalmas, semmit sem fogsz érezni. Eredmény általában pár nap múlva lesz, maximum 1-2 hét.


Kapsz egyébként a tenyeredbe egy pánikgombot, amíg bent leszel a gépben. Ha rosszul vagy, nyomd be, és kihúznak a gépből. De ebben az esetben nem folytatják a vizsgálatot, főleg, hogy biztosan lesznek utánad is többen, mint páciensekek, ezért új időpontot kell kérni, újra ki kell várni a sorod.


Kitartást, tudom, hogy nagyon ijesztő, tényleg csukd le a szemed, és lélegezz lassan.


(Nekem már 3-szor volt MRI, mindig has és medence, és mindig féltem tőle... ott még rád is tesznek egy nehezéket a hasadra, az nagyon szar... Itt neked nem lesz ilyen!)

ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
enni azért tilos mert van aki elhányja magát a kontrasztanyagtól, ha nem kapsz, akkor felesleges koplalni, 15 éve járok koponya MR-re, nem jellemző, hogy koplalnék előtte, szerintem kb 20 percet kell a csőben töltened
ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne rajta smink?? Én is úgy voltam a gépben.
ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Óvatosak egyes dokik, nekem nem engedték a sminket, mert lehet benne minimális fémtartalom, ez van, inkább betartottam 😊😁
ápr. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező, túl vagy rajta?
ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!