Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7-8 hetes terhesen lehet...

7-8 hetes terhesen lehet koponya MR vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 1. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhesség alatt rögent nem lehet csináltatni.Az Mr nem tudom , hogy működik.De találtam neked valamit hátha segít.A kontraszt anyag viszont ha azt beadják neked szerintem nem tenne jót a babonak.


Mikor nem végezhető el (kontraindikált) a vizsgálat?

Klausztrofóbia (a mi Intézetünkben nyitott MR berendezés van, melyben a klausztrofóbia kevésbé érvényesül). A páciens testmérete nem teszi lehetővé. Olyan testbe épített fémanyag, mely lehetetlenné teszi a képalkotást vagy kárt okoz a páciensnek (fogpótlás nem számít). Szívritmus szabályozó (Pacemaker). Kontrasztanyag allergia esetén a natív vizsgálat elvégezhető.

Remélem tudtam segíteni.

2010. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet.Az MR rövidítése: mágneses rezonancia.Tehát sugárzás, felejtsd el! Durva eltéréseket okozhat.Egészségügyi diplomám van, tudom.
2010. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És ha sürgős az MR? (2 hónapja tartó folyamatos fejfájás, görcsök, rohamok, amiken a legerősebb gyógyszerek sem segítenek)

Ilyenkor mi a teendő? Mert a rohamok sem tesznek jót egy babának.

2010. ápr. 1. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok.Nem tudnál esetleg erről az orvosoddal beszélni,Mert valami megoldást mindenképpen kell találni.És egyedül nehéz lesz a legjobbat megtalálnod.Az orvosod tud az Mr vizsgálatrólmármint a nőgyógyász?.A babának bizonyos gyógyszer is ártalmas lehet.De gondolom ezt tudod.Még valami eszembe jutott nem azóta fáj a fejed mióta kismama vagy?Mert nekem is sokat volt migrénem.
2010. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
10 éve fáj a fejem, évről-évre többször és egyre erősebben, az utóbbi 2 hónap volt a tetőpont. Úgy néz ki, hogy 3-4 hetes terhes vagyok, MR április 26-án lesz, ekkorra kaptam időpontot 2 hónapja.
2010. ápr. 1. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is beszéld meg az orvosoddal.Nagyon fiatal még a terhességed, valószínűleg ő is ezt fogja mondani.Ilyenkor minden olyan dolog tilos, ami alatt besugárzás éri a testedet.Sajnálom, hogy pont most lett elviselhetetlen.De biztos van valami megoldás.Az orvos mérlegelni fog, de szerintem számíts rá, hogy első trimeszterben nem fog beutalót adni.Mert ha bármi baj adódna, az ő felelőssége lenne.
2010. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Beutalóm, időpontom van már, maximum nem megyek el rá. Csak félek, mert ilyenkor iszonyatos görcseim vannak. Itt egy link, ezt a kérdést nemrég tettem fel, itt le vannak írva a tünetek:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..


Mi árt jobban a babának? 1 hete ismét az ügyeleten kötöttem ki roham miatt. Félek. Mind a kettő ártalmas rá nézve. :(

2010. ápr. 2. 08:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, elhiszem, hogy borzasztó lehet.De ha már 10 éve tart, akkor miért nem mentél el eddig erre a vizsgálatra?Egyszerűbb lett volna még a gyerekvállalás előtt.Most nem lennél döntésképtelen.Ha az orvosod is tud erről, akkor miért hagyott szenvedni ennyi éven át?

Nem tudom, hogy mennyire ártalmas az MR, de káros.Még az is előfordulhat, hogy elvetélsz tőle.Így is elég kockázatos az első 3 hónap mindenkinek,ne tedd ki magatokat ennek.Irány az orvos!

2010. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Eddig nem voltak ilyen súlyosak a fejfájások. 2 éve kaptam beutalót MR-re, de sajnos nem tudtam elmenni, egy teljesen másik megyébe költöztem, távol az addigi lakhelyemtől. Ez az utolsó 2 hónap az elviselhetetlen. Ezért nem mentem eddig.
2010. ápr. 2. 10:21
 10/10 anonim ***** válasza:
hasonló szituban voltam.hirtelen villámlás szerű görcs a halánték tájékán,de olyan erős nyilalás hogy két kézzel fogtam egy-két percig ,majd el is tünt olyan gyorsan ahogy jött.sűrűsödtek az esetek,elmentem erre a vizsgálatra,de nem az mr.-re hanem a simára"és kiderült hogy semmi bajom sincs"..!még jodot is fecskendeztek a kezembe,attol állitolag jobban lehet látni,mégis semmi.azóta nem fájt ugy az igaz.de azota szedtem a femibion 800.-at,elevitet,magneb6.-ot,vasat.mert terhes lettem.szóval biztos ilyesmi felé kellene gondolkodnod,biztos valami hiány miatt van ez a fájdalom.én ott megkérdeztem ha már terhes lennék szabadna e ez a vizsgálat és azt mondták nem.de az utána kialakultnak már nem árt.szerintem ne menj el arra a vizsgálatra ha addig nem derül ki mi van.de azt meg teheted,hogy kérsz még egy időpontot az esedékes m.utánra ha esetleg mégis megjönne eltudj menni a vizsgálatra minél elöbb.terhességre gyanakodva meg fogják érteni és biztos ajánlanak olyan időpontot amikor már biztos vagy benne van e valami,és ha igen időben letudod mondani.ha pedig nem eltudsz menni rá.viszont egy terhességi tesztet mindenképpen csinálj.volt akinek terhesen is meg jött,vagy pecsételt.remélem okosabb lettél
2010. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!