Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha eltört a higanyos lázmérő...

Ha eltört a higanyos lázmérő és az ajánlásoknak megfelelően feltakarítottunk, mikortól lehet biztonságosan porszívózni?

Figyelt kérdés

Tegnap kedves férjem eltörte az ezeréves higanyos lázmérőt. Az egyik szoba és a konyha érintett, szőnyeg nincs, amennyire tudtuk feltakarítottuk, de nyilván nem lehet 100%-osan. Megőrít hogy nem tudok porszívózni, mert az ottmaradt, észre nem vett, vagy hozzáférhetetlen helyen lévő higanyt felszívja és utána folyamatosan nyomja a levegőbe a higanyt ha porszívózok. Pedig az 1 éves kisfiam mellett naponta többször szoktam porszívózni.


Arról nem is beszélek hogy a méregdrága hepa szűrős porszívót se tudom így használni.


Kénporral nem igazán akarom felszórni az egész lakást.


Ha a hagyományos porzsákos porszívóval porszívózok elég csak a porzsákot minden alkalommal kidobni vagy kuka a porszívó?



ápr. 3. 12:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Túlgondolod. Fel lett takarítva, ennyi elég is. Nem egy lázmérőt eltörtem már, sajnos egy se maradt, de mind élünk.
ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jesszus, ezt nagyon túlliheged. Semmi bajotok nem lesz, porszívózz nyugodtan, és a porszívót sem kell kidobni. Még ha nyalogatnátok a higanyt ami kifolyt, attól sem lenne semmi bajotok.
ápr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!