Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Higanyos lázmérő leesett,...

Higanyos lázmérő leesett, ugye nem tört el?

Figyelt kérdés

Van egy 15-20 éves higanyos lázmérőm, amit 1 méter magasságból leejtettem padlószőnyegre.


Semmi nem gurult szét, nem látok repedést a lázmérőn, minden a helyén van. Megnéztem alaposan a szőnyeget, nem találtam idegen anyagot. Sértetlennek tűnik az eszköz. Közepén kék szál jelzi a hőmérsékletet, amin van kettő nagyon vékony hézag.


Elmondottak alapján nem sérült meg a lázmérő? Továbbra is biztonságos a használata?



2023. okt. 10. 15:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, leírásod alapján veszélytelen, bár én az összes ilyet kidobtam a fenébe, és vettem olyan lázmérőket ami nem elavult eszköz.
2023. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem repedt meg, akkor valószínűleg nem szabadult ki belőle higany, viszont ha megszakadt a higanyszál az ütődéstől, akkor a továbbiakban már nem használható, nem fogja tudni rendesen mérni a hőmérsékletet. Add le egy patikában.
2023. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem, de ezt csak te láthatod.

De ha el is tört volna akkora mennyiségtől amit meg sem látsz, bajod egész biztos, hogy nem lesz

2023. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Zcom09 ***** válasza:
100%

1. lépés: Nézd meg a lázmérőt.

2. lépés: Törött e lázmérő?


-Ha van rajta repedés, hiányzik belőlle a higyany, akkor törött és nem használható.

-Ha sértetlen, akkor nem törött.

(Emellett, miért kérdezed meg hogy törött a lázmérő ha leírod hogy semmi baja.)


3. lépés: google-en keress rá a higanyra.

4. lépés: realizáld hogy a higany nem egy kék áttetcő folyadék.


Konklúzió: leejtés után egy sértetlennek tűnő lázmérő amiben kék folyadék van, egy sértetlen alkoholos hőmérő.

2023. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Pár higanyos lázmérőt eltörtem már az életem során, még élek. Nem kell túlgondolni.
2023. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Korona miatt vásároltunk érintés nélkülit és digitális lázmérőt is. Megszokás miatt mégis a régit használtam eddig, az újak bontatlanok.


Van egy régebbi, higanyos, azzal össze tudom hasonlítani a higanyszálat. Ha úgy ítélem meg, akkor valamelyik gyógyszertárban lepasszolnám, úgyis van már kettő helyette.


Internetes képek alapján a kék szál is lehet higanyos.

2023. okt. 10. 16:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem rosszból, de nem látom szóval nem tudom, hogy eltört e.

Ha van rajta repedés abban az esetben viszont csomagold be majd dobd ki a kinti kukába.

Ha a szál szakadt meg benne akkor le lehet adni gyógyszertárban.

2023. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Interneten megtaláltam a lázmérőt, minden felirat megegyezik az enyémmel, amit elejtettem.


[link]


Hiába kék a folyadék, tényleg higanyos.

2023. okt. 10. 16:32
 9/12 Zcom09 ***** válasza:

Az üveg cső kék nem a benne lévő higany. EZ jól látszik mivel a hőmérő fején lévő üveg festetlen. Ez jelentős különbség ilyen szempontból.

Mivel a higanyt nem lehet festeni, így ha azt írod hogy kék folyadék van benne, mindenki azt fogja gondolni hogy az egy alkoholos hőmérő, amikben gyakran használnak kékre vagy pirosra festett alkoholt.

2023. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor gyanús, hogy ez alkoholos. Annak ellenére, hogy biztosan 2009 előtt vásároltuk, mielőtt betiltották a higanyosokat.


Megnéztem ismét a kék folyadékot, már csak 1 vékony törés van a folyadékban, a másik eltűnt.

2023. okt. 10. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!