Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres széklet, alhasi fájdalom...

Véres széklet, alhasi fájdalom, 3 vastagbéltükrözés negatív eredménnyel - még mit tehetek, hogy kiderüljön az ok?

Figyelt kérdés

Régebb óta van időnként véres székletem, ezért már 2018-ban is volt egy vastagbéltükrözésem, de nem találtak semmit. Ekkor belenyugodtam, hogy néha van... Kb 1,5 éve ez sokkal gyakoribbá vált, akkor elmentem még egy tükrözésre, szintén nem találtak semmit. Kb fél éve nagyon elkezdett fájni a hasam bal oldalon lent, illetve volt, hogy egy héten 3x is véres volt a székletem (előtte kb fél évente 2-3x). Az orvos ismét tükrözést javasolt, az alhasi fájdalmamra már látatlanban rá mondta, hogy vastagbél diverticulosis. Utána megtörtént a tükrözés, a vastagbél diverticulosis nem igazolódott be és a véres széklet okára sem derült fény most sem. Azt mondta a doki, hogy valami olyan "jelentéktelen" dolog miatt vérezhet, amit nem vettek észre (3x sem....), a hasi fájdalomra sem tudott mit mondani. Azt mondta, nem lehet nagy baj, mert daganatnak, stb semmi jele. Ezután még elmentem egy étel intolerancia vizsgálatra (46-os panel), de nem vagyok allergiás semmire. Ezen kívül az elmúlt fél évben több laborom is volt, az egyetlen, amit találtak, a máj GGT volt egy picit magasabb (50 helyett 61), ekkor elmentem egy ultrahangra, se ott sem találtak semmit.


Még milyen vizsgálatra mehetnék el, ahol kiderülhetne, hogy mitől fáj a hasam és mitől véres a székletem? Mindent magándokinál csináltattam, csak a legutóbbi tükrözés + az étel intolerancia + a laborok + az ultrahang volt 320000. Nem tudom, még mennyit lenne érdemes ráköltenem, hova lenne érdemes még mennem.



ápr. 13. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Aranyér nem lehet? Az is vérezhet.
ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es: nincs aranyerem, kérdeztem, látták volna, vagy kellett volna, hogy lássák
ápr. 13. 19:29
 3/14 anonim ***** válasza:
Friss vér?
ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, friss, piros. Valahonnan a végéről, vagy a bél utolsó szakaszából jön.
ápr. 13. 20:06
 5/14 A kérdező kommentje:
Illetve még amit nem írtam, hogy nagyon rendszertelenül jön a székletem. Van, hogy 4 napig sem megyek WC-re, utána székrekedésem van és van, hogy napi 3x is kell. Erre sem tudtak mondani nagyon semmit, bár ez még annyira nem durva.
ápr. 13. 20:08
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Végbélrepedés? Mondjuk hasi fájdalmat nem magyarázná
ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
3x megnézték+ 3x tükrözték, így ha úgy vesszük 6 vizsgálat. 1x sem vettek észre se repedést, se aranyeret, se daganatot
ápr. 13. 20:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Szorulás okozhat fájdalmat, nekem volt. Amikor vérzik, akkor kellene megmutatni orvosnak. Szerintem rákölteni nem érdemes, fontosabb, hogy akkor vizsgáljanak meg, amikor meg is találhatják a vérzés forrását.
ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor is vérzett már amikor nem volt szorulas, kb nincs összefüggés. Igen én is gondoltam rá H akkor kéne megnézni amikor vérzik, de ezt kb lehetetlen összehozni.
ápr. 13. 21:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Most pl egy hete vérzett és nem lehet tudni mikor fog
ápr. 13. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!