Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok hányni?

Miért nem tudok hányni?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindig kijött, ha beteg voltam/gyomorrontásom volt, bár szerencsére ritkán volt csak hányással járó betegségem. 17 évesen hánytam utoljára vírus miatt, akkor már úgy, hogy órákig tartó hányinger/öklendezés előzte meg, nagyon nehezen jött ki.

Azóta pedig nem tudok hányni… Voltam azóta 2 alkalommal vírus miatt rosszul, ment a hasam, erős hányinger, öklendezés, hiába próbáltam hánytatni magam, a torkomig jött fel csak, pedig előtte pár órával még rendesen ettem, nem volt üres a gyomrom.

Egyszer alkoholfogyasztás kapcsán lettem rosszul, akkor is csak öklendeztem.

Volt 1 alkalom, amikor feltehetőleg étel okozta a hányingerem, mert mások is rosszul lettek, akik ugyanazt ették, ők hánytak, én nem tudtam akkor se.

Miért lehet, hogy bármivel próbálkozok egyszerűen nem tudok hányni? Utálok hányni egyébként, rettegek tőle, gondoltam, hogy tudat alatt lehet, hogy pszichésen “nem engedem ki”?! Viszont, ha nincs rendben a gyomrom és rosszul vagyok akkor jobb, ha kijön, mint az órákig tartó kínlódás és öklendezés, olyankor abszolút nem próbálom visszatartani és képtelen vagyok hányni.

25/L


ápr. 15. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de a túltelített gyomron segít a Rennie, a friss levegő mély, lassú beszívása hosszú percekig, nem muszáj hányni. Ezzel a módszerrel sikerül a gyomor emésztését meggyorsítani, és továbbhalad a kaja.
ápr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor ne erőltesd. Azért, mert kiskorodban ilyen flottul hánytál mindig, nem jelenti azt, hogy az az alapállapot, hogy felnőttként is minden felnőtt mindent összehány, ha vírusos. Egy felnőtt szervezet, azért többet bír.
ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez rendben van csak nagyon rossz, amikor óràkig öklendezek és nem tudok megkönnyebbülni.
ápr. 15. 22:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne öklendezzél, hanem vegyél be savlekötőt.
ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!