Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha áprilistól megkaptam a +1...

Ha áprilistól megkaptam a +1 év ingyenes tb támogatást, de előtte nem fizettem pár hónapig, akkor addig nem lesz érvényes a tb-m, amíg be nem fizetem a tartozásom?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud le tudod kérdezni te is, hogy érvényes-e. Ha nincs, hívd fel az orvosod vagy menj be egy gyógyszertárba és kérd meg őket, hogy nézzenek rá.
ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1/1

Azt jelzi, hogy nem érvényes, akkor ezek szerint, ha most kapom a tb-t, akkor sem lesz átállítva érvényesre, amíg az előző pár hónap tartozást be nem fizetem?

Bocsánat, ha hülye kérdés, csak hallottam egészségügyistől amikor például egy hónapig bent fekszik náluk olyan, akinek nincs tb-je, megmondják neki, hogy egy havi csekket fizessen be és akkor arra a hónapra van ingyenes ellátása, azért gondoltam, hogy visszamenőleg esetleg nem kell befizetnem

ápr. 15. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hány hónap az a pár hónapnyi hátralék.
ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kaptál határozatott arról hogy meg kapod + 1 évre az ingyenes TB-t? Mert csak akkor lesz érvényes 1 évre ha arról kapsz határozatot is! Ha nem kaptál határozatott akkor nincs érvényes TB-t sem! Ha már meg kaptad a határozatot és mégsem érvényes a TB-d akkor be kell menni a határozattal, ahonnét a határozatott ki küldték, hogy állítsák át zöldre a taj számodat!
ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4

Igen van, nem tudtam, hogy külön be kell mennem, köszönöm szépen a segítséget!

ápr. 15. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
2. Jól is néznénk, ha elég lenne arra a hónapra fizetni csak, amikor kell az ingyensör, a többi hónap, év, évtized meg le van szarva!
ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Azt jelzi, hogy nem érvényes, akkor ezek szerint, ha most kapom a tb-t, akkor sem lesz átállítva érvényesre, amíg az előző pár hónap tartozást be nem fizetem?"


Jól gondolod.


A rászorultság alapján történő mentesítést nem kell bejelentened sehova, arról automatikusan értesíti a kormányhivatal a NEAK-ot.

Ha már előtte érvénytelen volt a TAJ-számod a felhalmozott hátralék miatt, akkor amíg azt be nem fizeted az utolsó fillérig, nem lesz újra érvényes a TAJ-számod. A mentesítéssel annyit érsz el, hogy nem halmozódik tovább a tartozás, de ez által a már felhalmozott tartozás nem fog törlődni.


Ha egy összegben nem tudod megfizetni, akkor benyújthatsz a NAV-hoz kérelmet, hogy részletekben fizetnéd. Ha hozzájárulnak, akkor a helyt adó határozat jogerőre emelkedése által törlődik a kötelezettség (mivel más időpontban kell majd részletekben megfizetned), így gyorsabban érvényessé tudod tenni általa a TAJ-számodat. Amíg fizeted a részleteket, addig a TAJ-számod is érvényes marad.

ápr. 20. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!