Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire jó érték a következő...

Mennyire jó érték a következő általam leírt vércukorszint?

Figyelt kérdés
Ma (2024.05.27.) reggel 8 órakor. Reggelizés előtt / étkezés előtt. 5.0 mmol/l volt a vécékor szintem. Meg ettem 3 szelet margainos kenyeret, parizerrel, és 1 szem paradicsommal. Ittam rá 2 doboz energia italt, ami 500 ml volt. Majd 9 óra 1 perkor ismét megmértem a vércukor szintemet. És az újbóli érték 8,8 mmol/l volt. Mennyire normális? Ekkora eltérés, étkezés előtt és után?

#cukorbetegség #diabétesz #Vér cukor szint
máj. 27. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért méred? Orvos mondta? Akkor nyilván elmondta, hogy mikor kell pontosan mérni.

Éhgyomorra teljesen jó az 5.0.

Étkezés után felmegy, de utána vissza kell állnia. Ezért fontos, hogy étkezés után pontosan mennyi idővel kell mérni.

A 2 doboz energiaital reggelire egyáltalán nem jó. Főleg annak, aki szeretne odafigyelni az egészségére.

máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Gyanús károsodott glükóztoleranciára. Egy OGTT lehet, hogy nem ártana.
máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-esnek. OGTT? Felesleges! Ugyanis ismert a 2-es típusú diabétesz nálam. 1-esnek! A két doboz energia ital pont jó. Az alacsony vércukorszintre. Csak avval nem számítottam hogy ennyire megemeli a vércukorszintemet! Ismét mértem vércukorszintet! 10 óra 41 perkor 7,8 mmol/l volt. Tehát 1,00 egésszel vissza csökkent a vércukorszintem!
máj. 27. 10:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Az étkezés után másfél órával kell mérni a cukor szintet.


Régebben azt mondták, 11.8 fölé ne menjen az étkezést követő műsfél órában.

A 90 perc elteltével viszont vissza csökkenjen a kiindulási értékre, ami legfeljebb 6, vagy az alatti.


Ma már szigorúbb a megengedett max érték. Most 8-9 környékén határozzák meg, aminél soha nem magasabb az étkezés után.


A mérési szabály, hogy a normál cukor szintet az étkezés utolsó falatjának lenyelésétől számított 90-120 perc között kell mérni.

máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en is diabet 2 es vagyok az 5 os reggeli nagyon jo es etkezes utan 2 oraval kell ujra merni.nekem sajnos gyakran magasabb a jo erteknel. ma reggel 9.7 volt majd este ujra merem mert most ettem eppen. itt delutan 4.45 van .
jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem az orvos ellenjavasolja az energia italok minden fajtajat. uditoket sem iszom csak vizet es ritkan narancslevet. alkoholt nem fogyasztok es pl. a dietas kekszet magam sutom Hermestas por alaku cukorpotloval.
jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!