Kemoterápiára felírt hányáscsillapitót bevehetek fogorvosi kezeléshez, erős garatreflex miatt?
Anyukám rákos és kemot kap. Kapott egy hányáscsillapító gyógyszert. Neki 5 percen belül elveszi minden rosszullétét, a kezdetleges hányingert is. Azt mondta megkerdezi az orvost, hogy én ezt bevehetem-e garatreflex miatt, de elfelejtette. A tájékoztatón nem ír ilyet hogy lehetne, de azt se hogy nem lehetne.
Holnap megyek fogkőeltávolításra, és amikor a hátsó fogaimnál matatmak majdnem elhányom magam, kissé pszichés jellege is lehet ennek. 1mg rivotrilt mindenképp beveszek, de biztosra akarok menni a hányinger kivédésére, mert volt, hogy emiatt már nem tudtak dolgozni a számban.
A gyógyszer neve ‘O’ betűs, sajnos nem ugrik be a neve, reggel mennék érte Anyumhoz.




válasza:



válasza:Ne kísérletezz.
Az orvos válaszol.




válasza:Semmit, szültem már. Kevesebb stresszel járt, mint ez.
Hányásfóbiám van, így ez nekem nem olyan egyszerű, hogy “mit félek, hisz nem fáj.”




válasza:Végül voltam, de csak konzultáción. Mivel lesz egy szájsebészeti műtétem, gyökércsonkolás, azt szedálásban kérem; és mondta a doki, hogy akkor leszedi a fogkövemet is. Szóval majd végigalszom.
Persze hosszútávon majd akarok ezzel kezdeni valamit, mert a műtét nem mindennapos, fogkövet meg illik évente szedetni, és csak azért túlzás lenne az altatás.
Kapcsolódó kérdések:
Nagyon sűrűn öklendezek, ételektől (még akkor is ha szeretem), szagtól, vagy akár gondolattól, arról nem is beszélve, hogy ha valami a számba kerül (fogkefe, orvosi spatula, stb) Ez nagyon röhejesen hangzik, de néha a saját nyelvemtől is, mikor eszembe jut hogy a...
Akkor nem javítják meg a fogamat és úgy marad? Hiába mondják, hogy ne öklendezzek, az jön magától. Az egyik rágófogam felett van egy ciszta, szerintem gyökérkezelni, vagy húzni kéne. Félek, hogy amiatt mert nem tudom tartósan nyitni a számat és öklendezek kikapják, még...
Ha ledugom az ujjam,csiklandozom a torkom,nincs hányingerem,nem öklendezek. Ha ledugom az ujjam a nyelőcsövemig vagy ingerlem a gégefedőmet csak 1-2 perc után lesz kis enyhe öklendezés.Ez normális,van más is akinek ilyen érzéketlen a torka?
Van rá valami hatásos gyógyszer?
Ha ledugom az ujjam a torkomba,percekig tudom csiklandozni a garatom hányinger nélkül.A megnyomkodom a nyelvgyököt,attól van csak kis enyhe öklendezés.Van más is akinél nincs garatreflex?
Ha nyelvlapoccal nyúlkálnak a számba, mindig erősen öklendeznem kell... :S
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




