Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Klóros, foszfátos stb. vegysze...

Klóros, foszfátos stb. vegyszergőzt szívok be a munkahelyemen napi 6-12 órában. (heti 1 L hypokloritos fertőtlenítő (legolcsóbb), néha zsíroldó, vízkőoldó) Mennyi idő után károsodik a szervezetem (tüdőm) ettől?

Figyelt kérdés
Fél éve takarítok, egyelőre nem tudtam végzettségemnek megfelelően elhelyezkedni. 27 éves vagyok régebben sportoltam, és egészségesen igyekeztem élni. Nem nagyon tudtam lefaragni a vegyszermennyiségből mert egy nyilvános helyen takarítok, ahová a 10 mellékhelyiségbe mindenki bejár, nyáron még így is elkaptam egy bőrgombát. Mint munka szeretem csinálni, csakhogy az ismerőseim mér olyanokkal jönnek, hogy a "takarítónők rákban szoktak meghalni" meg "a klór öli a sejteket". Mikor sokat dolgozok, van, hogy elkezd fájni a torkom, kiszárad a szám, köhécselek és eddig még kesztyűt sem vehettem fel.
2010. nov. 4. 09:36
 1/4 A kérdező kommentje:
mér= már
2010. nov. 4. 09:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Kesztyűt sem vehettél fel????

A gumikesztyű alap ilyen munkakörben!!!!

Vigyázz legalább a kezeidre, meg ha nem lehet megoldani a szellőzést, te menj friss levegőre munka közben is amennyit csak lehetséges.

Már 1 nap is károsít, így nem lehet azt mondani,hogy X nap után már nem ajánlatos.

Mint bármilyen méreg, lassan, de biztosan roncsol sajnos.

2010. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek. Sőt, a gumikesztyűn túl a wc takarításhoz én egy eldobható papírmaszkot is felvennék a helyedben, hogy se a vegyszergőzöket se a levegőben lebegő kórokozókat ne lélegezd be.

Amúgy nagyon becsülöm, hogy elvállaltad és lelkiismeretesen végzed a takarítói munkát. Nincs mit szégyelni rajta, ez egy nagyon fontos munka, ha ti nem dolgoznátok olyan álhatatosan, az ott megfordulókat megenné a kosz. De az egészséged mindennél fontosabb, ne kockáztass, vigyázz magadra!

2010. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak a kosz enné meg őket hanem a naktériumok és a betegségek is.Ajánlom hogy hordj szűrős maszkot és kesztyűt!
2011. ápr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!