Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkahelyemen esély nyílt...

A munkahelyemen esély nyílt arra, hogy beoltassam magam H1N1 ellen. Nem tudom, hogy jelentkezzek-e, szerintetek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Ha nincs krónikus betegséged, akkor nem nagyobb az oltás kockázata, mint a szezonális influenzáé. Ha nem lennék épp terhes, én beoltatnám magamat.


ha átesel a betegségen, az biztosabb védettséget ad egy újrafertőződés ellen, mint az oltás, de az oltásnak épp az a lényege, hogy ne essen ágynak egyszerre több millió ember idehaza. Akkor megbénulna a hétköznapi élet.


Ezenkívül ha beoltatod magadat, akkor jó eséllyel nem cipeled haza a vírust a terhes feleségednek, kisbabádnak, idős szülődnek stb.

2009. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az oltásnak ténylegesen az lenne a lényege, hogy ne álljon le az élet és maradjon munkaképes ember, akkor ingyenes lenne az oltás, mert jobban megérné az államnak is ha dolgoznánk.

De nem ingyenes, így ennek is, mint sok más mindennek, csak a pénz miatt van ekkora felhajtása, egyébként meg semmivel sem komolyabb mint egy sima nátha.

2009. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én is jelentkeztem, hogy beadják, de meggondoltam magam, és mégsem kértem. Nem a pénz miatt, mert ingyenes lett volna, de nem vagyok beteges, semmi baja az immunrendszeremnek erről az oltásról meg senki nem tud semmi, még az orvosok sem tudják, hogy jó e vagy sem, én meg nem akarok játszani a szervezetemmel. A munkatársam tavaly beadatta a sima influenza ellenit, ami után két hétig olyan szarul volt, hogy dolgozni nem tudott.
2009. nov. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!