Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan hogy valaki születés...

Van olyan hogy valaki születésétől fogva süket-néma-vak?

Figyelt kérdés
Ha van ilyen akkor ők hogyan tudnak kapcsolatot teremteni a külvilágukkal? Hogyan gondolkoznak, hogyan tudnak élni egyeltalán?
2010. nov. 4. 15:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan is, hogy valakinek abszolút nincs hangja, mint ahogy van, aki abszolút nem hall, és van, aki abszolút nem lát.


Van, aki azért nem beszél, mert nincs hangja; van, aki azért, mert nem tudja tagolni, és van, aki azért, mert a nyelvi képességei hiányosak.


Kiegészítés a 90%-oshoz: Ha egy siket elveszti a hangját, de továbbra is tud jelelni, akkor sem lesz néma.

2010. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
+1. A némák nem érzik sértőnek, ha némának nevezik őket. Nekik az a sértő, ha olyan fogyatékosságot tulajdonítanak nekik, ami nekik nincs, például siketséget.
2010. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 yuda ***** válasza:
0%

Nem értem miért erősködtök ezen -már beírtam egyszer nincs néma és a süket nem süket,hanem siket és sértőnek érzik ..és még egyet írok,hátha. .. . közöttük dolgozom.-ezt hányan mondhatják el maguk közül? lehet mégis kompetensebb vagyok?


Ilyen emberek utálják a zsidókat,holott egy zsidót sem ismernek személyesen. .. bocs a példáért,de ugyanaz.


Aki nem ismeri a siketeket,nincs velük személyes kapcsolata,miért vitázik?

2010. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
52%
2010. nov. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor is süket. Nem azt mondod, hogy "igyes" meg "leilök a székre" vagy "gyimölcs".
2014. máj. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!